Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Шкідливі умови праці надають право на пільгову пенсію

02 лютого, 2017, 13:46

З посиланням на посадових осіб міністерств і відомств у ЗМІ поширюються заяви, що нібито в Україні занадто велика кількість працівників, що користується правом дострокового виходу на пенсію, а МВФ вимагає скорочення кількості професій і посад, які дають право на дострокову пенсію.

 «Стосовно дострокового виходу на пенсію, на що мають право представники низки професій, а саме, зайняті на роботах із шкідливими та важкими умовами праці, – такі умови праці суттєво впливають на стан здоров’я працівників і середня тривалість їхнього життя є нижчою у порівнянні з іншими професіями. – зауважує Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий.

В Україні пенсії на пільгових умовах призначаються за результатами атестації робочих місць за умовами праці, яка має проводитися на підприємствах принаймі раз на п’ять років. У випадку, коли роботодавець покращує умови праці і атестація не підтверджує наявності шкідливих умов на робочому місці, то працівник втрачає права на пільгову пенсію. Проте, більшість роботодавців не бажають вкладати кошти в охорону праці. І замість того, щоб спонукати до цього роботодавців та позбавити працівників шкідливого впливу на їх здоров’я, Урядом вирішено суто механічно скоротити перелік професій, представники яких мають право на достроковий вихід на пенсію. При цьому до числа скорочених увійшли посади, робота на яких за результатами атестації віднесено до шкідливих і важких. Але, така вимога МВФ.

“Міжнародний валютни фонд виставляє нам нові умови – умови антисоціальні.” – каже заступник голови Профспілки металургів і гірників України Олександр Рябко.

За підрахунками Профспілки металургів і гірників України від цього рішення постраждали понад 40 000 працівників тільки в їх галузі. Це металургі і шахтарі, які залишились без пільгових пенсій, не дивлячись на нелегку та шкідливу роботу в цехах та шахтах.

«Необхідно ще раз підкреслити, зміна умов призначення пенсій на пільгових умовах має відбуватися лише на підставі висновків експертизи умов праці з визначенням рівнів несприятливого впливу шкідливих виробничих факторів на організм людини.» – каже Григорій Осовий.

Прийняття Урядом згаданої постанови по Списках 1,2 викликало неабиякий резонанс в трудових колективах, у зв’язку з чим профспілки поставили вимогу до Уряду у липні і грудні минулого року щодо відновлення в списках тих посад і професій, які необґрунтовано були виключені. У відповідь влада пояснює, що такий крок було здійснено попереднім Урядом під тиском МВФ на скорочення списків і це був вимушений крок. Але, на переконання профспілок, подібні кроки мають застосовуватися лише в процесі соціального діалогу, а не за вказівкою «фінансових донорів».

У переговорах з урядовцями вимоги профспілок все ж таки почули, дані відповідні доручення і вже проводиться робота з відновлення порушених прав працівників, для чого підготовлено проект постанови щодо внесення змін до постанови №461.