Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Лише легально працюючий трудовий мігрант захищений від свавілля роботодавця

14 лютого, 2017, 17:47

Протягом останніх років трудова міграція за кордон стала в Україні масовим явищем. Лише за офіційними даними МЗС, у 2016 році 5 млн українців працювали за кордоном, проте реальна цифра скоріше за все, є значно більшою. При цьому лише 76 884 особи були офіційно працевлаштовані через легальних посередників. За роки незалежності, жертвами торгівлі людьми стали 160 тис. українців. Але це лише зареєстровані випадки, скільки всього українців потрапляють фактично в рабські умови – не знає ніхто.

8 лютого пройшов симпозіум, присвячений питанню «Роль приватних агенцій зайнятості у забезпеченні легального працевлаштування за кордоном». В ньому взяли участь керівники Державної служби зайнятості, представники Федерації профспілок України, Міністерства соціальної політики, та понад 80 найбільших посередників на ринку праці

Головна проблема на сьогодні – невідповідність вітчизняного законодавства світовим стандартам, що не дає змоги вирішувати значну кількість проблем трудових мігрантів. Насамперед, це стосується питання легалізації їх статусу в країні перебування. Нерідко трапляються випадки, коли український мігрант не має законного статусу працівника-мігранта та офіційно не працевлаштований. У такій ситуації він не може розраховувати на соціальні гарантії, страхування, медичне забезпечення.

«Необхідно пам’ятати – офіційне працевлаштування, це підписання трудового договору з іноземним роботодавцем, а не договору на отримання інформаційно-консультаційних послуг з агентством.» – наголосив співзасновник ТОВ «Віза стафф інтернешенал» Юрій Гулець.

Проте, не дивлячись на загрозу стати жертвами шахраїв, люди їдуть за кордон не отримуючи достатньої інформації. Для багатьох, це єдина можливість вижити, до того ж, всі ЗМІ зараз розповідають, що країни східної Європи дуже зацікавлені в українських заробітчанах. А де є попит, там є і пропозиція, ось тільки не завжди законна. В 2016 році лише 0,5% трудових мігрантів були працевлаштовані в Польщі через офіційні, ліцензовані агентства.

Присутні погодились – необхідно об’єднати зусилля усіх зацікавлених сторін для того, щоб українці їздили працювати за кордон легально.

«Фахівець, який тимчасово та легально працює за кордоном, наголошую тимчасово, а більш того працює за фахом – це фактично інвестиція в його майбутнє. Він зберігає свій стаж, та отримує новий, європейський досвід праці. І головне наше завдання, щоб він був вмотивований повернутись до України. Дивлячись на статистику, ми бачимо, що все більше українців їдуть тимчасово працювати за кордон, це реальність. Тому ми повинні зробити все можоиве, щоб вони працювали там легально, та повертались додому.» – зазначає Голова Всеукраїнської профспілки виробничників і підприємців Наталія Землянська.

Українські заробітчани, при легальному працевлаштуванні, повинні мати заробітну плату, не меншу ніж резиденти, такі ж соціальні та трудові права, вони мають користуватись перевагами соціального, пенсійного та медичного страхування.