Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Діалог є, співпраці немає

27 лютого, 2017, 11:21

В Федерації профспілок України підбили підсумки зустрічі голови ФПУ Григорія Осового, у складі делегації Міжнародної конфедерації профспілок, з керівництвом МВФ, яка проходила з 7 по 9 лютого 2017 року в штаб квартирі МВФ у Вашингтоні. Загалом, під час зустрічі, представники Міжнародного валютного фонду почули чимало критики від профспілчан з усього світу.

Що стосується безпосередньо України – голова ФПУ відзначив, що на прохання профспілок, постійний представник МВФ в Україні Жером Ваше організовує зустрічі з місією. Федерацію профспілок уважно вислуховують, але жодних коректив в програми не вноситься. Отже це проста формальність, а не партнерство.

«Умови виділення кредитів не повинні вирішуватись Урядом та МВФ без участі профспілок. Тим більш диктуватись, а деякі й нав’язуватись, як підвищення пенсійного віку, заморожування зарплат і пенсій, та лібералізація трудових відносин. Такі питання повинні вирішуватись під час діалогу не лише з урядом, але й з профспілками та роботодавцями. Не можна допустити, щоб інтереси мільйонів працюючих українців ігнорувались. Адже кредити МВФ, які бере Уряд, віддавати доведеться не чиновникам, а саме працівникам, разом з представниками бізнесу.» – зауважує Григорій Осовий.

Схожі питання озвучили і представники профспілок інших країн, що співпрацюють з МВФ. Вони додали, що відсутність діалогу з фондом, призводить до зростання соціальної напруги, внаслідок чого люди виходять на  акції протесту та влаштовують страйки. А це лише шкодить розвитку економіки, та нівелює кредитну допомогу МВФ.

Генеральний секретар МКП Шаран Барроу висловила надію, що думка профспілок буде почута керівниками Міжнародного валютного фонду, адже ці проблеми однакові в усіх країнах, де діють програми кредитування фонду.

Представник профспілок в Верховній Раді, народний депутат Сергій Каплін, підтримує незадоволення діями МВФ.

«22 мільярди доларів за 22 роки фінансової окупації і знищення України Міжнародним валютним фондом. Спершу ми збулись ядерної зброї, потім віддали їм право диктувати нам тарифи і мінімальні зарплати, втратили через приватизацію великі підприємства, на черзі смерть села через дозвіл продажу землі на догоду кредиторам.» – каже Сергій Каплін.

Якщо МВФ не змінить політики, то треба закінчувати це співробітництво, вважає нардеп. Адже, не дивлячись на всі кредити фонду, ситуація в країні не змінюється, та навіть стає гіршою.