Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

28 років тому Радянські війська залишили Афганістан

15 лютого, 2017, 10:33

Сьогодні – День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. За даними Міністерства оборони України, з 1992 року в міжнародних миротворчих операціях взяли участь майже 40 тисяч військовослужбовців.

Є і старше покоління українського бойового резерву, що налічує майже 330 тис. осіб, що воювали за кордоном при Радянському Союзі. Значну частину цього резерву складають ветерани війни в Афганістані. Вона тривала 10 років – з 25 грудня 1979 року по 15 лютого 1989. Кожен четвертий із майже 600 тисяч військовослужбовців, які брали участь у бойових діях в Афганістані, – наші співвітчизники. Кожен четвертий із тих, хто не повернувся – українець.

Зараз в Україні – майже 150 тисяч ветеранів афганської війни, з них близько восьми тисяч мають поранення, понад 6 тисяч є інвалідами.

Пройшов Афганістан і заступник Голови Федерації профспілок України Володимир Саєнко.

Потрапив він туди відразу після закінчення середньої школи в 1985 році. За  два роки в горах отримав відзнаку «Участник Афганской войны», та був нагороджений медаллю «За боевые заслуги». З юного віку захоплюється спортом, зокрема вільною боротьбою, бодібілдингом, дзюдо, та взагалі ратує за здоровий спосіб життя, до чого привчає й інших профспілчан.

Володимир Саєнко не залишився осторонь від подій на Донбасі, та став ініціатором створення Соціально-реабілітаційного центру «Здорова нація», головною метою якого є допомого в оздоровленні та соціальній адаптації бійців, які повертаються з зони АТО.

«Найбільший санаторно-курортний та лікувально-оздоровчий ресурс ФПУ, висококваліфікований медичний персонал, який протягом 60 років забезпечує реабілітацію різним категоріям громадян з найрізноманітнішими хворобами, дає змогу оперативно створити єдиний центр для соціальної реабілітації безпосередніх учасників бойових дій і переселенців із зони АТО та в найкоротший термін організувати його роботу», — зауважує Володимир Саєнко.

В цій благородній справі Володимиру Саєнко допомагає особистий досвід в афганському конфлікті, та активна життєва позиція щодо безумовної допомоги тим, хто ризикує життям заради миру і спокою українців. На сьогодні, оздоровчими закладами ФПУ надано допомогу більш ніж 5 тисячам учасників АТО.

Профспілчани щиро вітають учасників бойових дій на території інших держав. Це мужні люди, які, не дивлячись ні на що продовжують захищати Україну. У складні для країни часи воїни-афганці проявили героїзм і мужність на Донбасі. Загалом у зоні АТО воювали і воюють 12 тисяч воїнів-афганців.

Бажаємо ветеранам гарячих точок і надалі бути рішучими в захисті своєї вітчизни. Ви ті, на кого рівняється нове покоління українців, а ваш незламний дух – взірець для юних патріотів.