Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Проблеми гендерної рівності в Україні очима профспілок

24 травня, 2017, 15:13

Проблеми гендерної рівності в українських реаліях зібрали 23 травня за круглим столом профспілчан, урядовців та членів Регіонального представництва Фонду ім. Еберта. Розглядали шляхи розширення економічних прав і можливостей жінок у контексті європейської стратегії України та змін у сфері праці.

«Тема гендерної рівності надзвичайно гаряча та актуальна. Це проблема планетарна. Вона потребує постійної уваги з боку суспільства і профспілок зокрема. Насамперед це стосується сфери праці та зайнятості, кар’єрного росту. На жаль, у сфері праці жінки знаходяться у гіршому становище ніж чоловіки у плані кар’єрного росту, оплати праці.» – зауважив Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий.

Федерація профспілок України, як найбільше профспілкове об’єднання держави, приділяє належну увагу питанням гендерної рівності у суспільстві в цілому і у профспілковому середовищі зокрема. Разом з тим, наголосив Голова ФПУ, слід визнати, що проблем та відкритих питань щодо справедливого вирішення питання гендерної рівності в Україні ще дуже багато. Малий відсоток жінок стають керівниками, особливо на високому рівні.

Жінки в Україні потерпають від підвищеного навантаження та зазнають дискримінації в силу різних причин та виконання додаткових обов’язків у сучасній сім’ї, піклуючись про дітей. Негативними є й стереотипи у суспільстві щодо ролі жінки: сприйняття, передусім, жінки як «Берегині», на яку покладено догляд за домогосподарством, і значне відсторонення її на рівні прийняття рішень та позицій в сфері економіки.

Край складним є становище понад 8 млн жінок, які проживають і працюють у сільській місцевості. Вони обмежені у доступі до більшості ресурсів, зокрема трудових, інформаційних, фінансових, комунікаційних, освітніх та інших.

Враховуючи вищезазначене, учасники круглого столу радять розгорнути широке обговорення в суспільстві проблем гендерної рівності. Залучити для цього профспілкові організації усіх рівнів, інші громадські організації, органи державної влади та засоби масової інформації. Спільно з громадськими організаціями привернути увагу суспільства до головних напрямків у вирішенні проблем забезпечення гендерної рівності та здійснення відповідних заходів органами влади.