Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

31 річниця аварії на Чорнобильській АЕС

26 квітня, 2017, 10:57

26 квітня, 1986 року людство сколихнула страшна трагедія. Під час випробування турбогенератора №8 на 4 енергоблоці Чорнобильської АЕС стався вибух, внаслідок якого було повністю зруйновано реактор.

Внаслідок розтравлення атомного палива зруйнованого реактора в різних частинах центрального залу 4 блоку виникла пожежа великої інтенсивності. Для її гасіння була використана вертолітна техніка.

Через аварію стався викид, приблизно 380 мільйонів кюрі радіоактивних речовин, у тому числі ізотопів урану, плутонію, йоду-131, цезію-134, цезію-137, стронцію-90. За силою вибуху це склало 300 Хіросім.

Згодом, у 134 співробітників ЧАЕС, членів пожежних та рятувальних команд, що першими прибули на місце, розвинулась променева хвороба, 28 з них померли протягом наступних декількох місяців.

Радіоактивна хмара від аварії накрила європейську частину СРСР, велику частину Європи, східну частину США. Приблизно 60% радіоактивних речовин осіло на території Білорусі.

Із зони ураження було евакуйовано близько 200 тисяч осіб. Ситуація ускладнювалася тим, що радянське керівництво довго замовчувало факт катастрофи, а 1 травня люди, нічого не знаючи, вийшли на травневий мітинг.

За даними організації Союз “Чорнобиль”, з 600 тисяч ліквідаторів 10% померло, а ще 165 тисяч стали інвалідами. Загальну ж кількість постраждалих від Чорнобильської аварії можна визначити лише приблизно. Окрім загиблих працівників АЕС і пожежників, до них слід віднести хворих військовослужбовців і цивільних осіб, що брали участь в ліквідації наслідків аварії, і мешканців районів, що піддалися радіоактивному забрудненню.

Зруйнований реактор ще довги роки залишався страшною загрозою для України, та сусідніх країн. Саркофаг, який був побудований, поступово руйнувався, а можливості звести новий не було. Лише минулого року, за допомогою міжнародних організацій, було нарешті завершено будівництво нового, сучасного укриття для 4 реактора, яке блокуватиме радіоактивні викиди.