Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

3200 на контроль!

29 грудня, 2016, 17:50

Контролювати підвищення заробітних плат українцям буде спеціальна комісія. Вона створена за дорученням Голови Уряду Володимира Гройсмана.

В склад комісії ввійшли: Міністр соціальної політики, перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі, перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, перший заступник Міністра освіти і науки, перший заступник Міністра культури, заступник Міністра фінансів – керівник апарату, заступник Міністра охорони здоров’я, голова ДФС, голова Державної служби з питань праці, голова Державної аудиторської служби, Голова Правління Пенсійного фонду України, представники організацій профспілок та роботодавців.

Рішення створити таку комісію викликано тим, що з нового року мінімальна заробітна плата в Україні зросте до 3200 гривень. Але, не всі роботодавці задоволені таким рішенням, та вже шукають шляхи зменшення виплат. Проте, за словами віце-прем’єра, зараз немає жодних підстав для переведення працівників як бюджетної сфери, так і не бюджетної сфери на півставки.

«Я звертаюся до всіх керівників місцевих органів влади – не допустити переведення висококваліфікованих працівників на неповні ставки! Не може бути такого, щоб висококваліфіковані працівники переводилися на 0,5 чи 0,75 ставки» – підкреслив Павло Розенко.

На тих підприємствах, де є профспілки, контролювати процес підвищеня заробітних плат легше, бо профспілчани мають змогу слідкувати за режимом роботи працівників, та відповідністю оформлення всіх документів. Пильно стежити за ситуацією на місцях буде і Державна служба з питань праці. Фахівці нагадують, штраф за неофіційних працівників, та заробітні плати «в конверті» зараз сягає 100 мінімальних зарплат.

Працівників також просять бути пильними, і про всі порушення повідомляти інспекторів Держпраці. Зробити це можна за телефоном гарячої лінії (044) 288-10-00.