Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

#3200 – питання, роз’яснення, контроль

24 січня, 2017, 17:49

Зміни в законодавстві, щодо оплати праці, та підвищення мінімалки, зараз ставлять у глухий кут багатьох бухгалтерів. Як нараховувати надбавки та додаткові виплати? Мінсоцполітики оприлюднило спеціальне роз’яснення. Згідно нього ФПУnews підготували інфографіку щодо нарахування різноманітних виплат.

16229616_1720904278239217_1583938684_o

Так, у випадку, коли працівнику встановлені доплати за роботу у шкідливих умовах праці, зазначені доплати мають виплачуватись понад розмір мінімальної заробітної плати. Також, понад мінімалку нараховуються доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я, за роботу в нічний та надурочний час, роз’їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат.

Якщо ж умовами оплати праці передбачено підвищення посадових окладів працівників, наприклад, за роботу в установах і організаціях, розташованих на території населених пунктів, яким надано статус гірських, за роботу в певних типах закладів, за роботу у шкідливих та важких умовах праці, то зазначене підвищення враховується до мінімальної заробітної плати.

Хоча останнє незрозуміло, бо згідно закону – «Мінімальна заробітна плата – це встановлений законом мінімальний розмір оплати праці за виконану працівником місячну (годинну) норму праці». Отже жодні доплати сюди включатись не повинні.

Питання правильного нарахування заробітних плат знаходиться на постійному контролі Федерації профспілок України. 23 січня у ФПУ відбулась консультативна нарада, щодо захисту трудових прав працівників у зв’язку із законодавчими змінами у сфері оплати праці. Изображение_100

Роз’яснення і графічні матеріали, щодо правил нарахування зарплат, та додаткових виплат, Федерація профспілок України направить всім членським організаціям.

Якщо виявиться, що якісь норми будуть порушувати право працівників  на отримання своєчасно, та в повному обсязі, заробітної плати, ФПУ готова діяти. В рамках соціального діалогу та співпраці з Урядом, профспілки ініціюватимуть внесення змін до нормативно-правових актів з метою недопущення порушення прав працівників. Вже зараз у профспілчан виникло чимало питань, які потребують додаткових роз’яснень, отож роботи буде багато.