Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

5,8 млн грн штрафів за «зарплати в конвертах» сплатили миколаївські підприємці

23 жовтня, 2017, 09:39

За дев’ять місяців поточного року Миколаївська податкова виявила 155 випадків порушення підприємцям податкового законодавства та законів про працю. За заробітні плати «в конвертах» було накладено штрафів на суму 5,8 млн гривень. Про це повідомив представник ГУ ДФС у Миколаївський області Володимир Решетник.

Головні порушення – невиплата мінімальної заробітної плати, незадекларована оплата праці без сплати ЄСВ, неоформлені працівники.

«Такі підприємства самі наражають себе на штрафні санкції. Хочу всіх попередити, коли ми виявляємо такі порушення, підприємства вимушені не лише сплатити всі податки, але й штрафи. Нам вже надійшло більш ніж 3 млн грн нарахувань», – говорить Володимир Решетник.

До Миколаївської податкової з початку року надійшло 146 звернень від громадян про неофіційне працевлаштування. В 33 випадках факти підтвердились.

«Наприклад, за результатами перевірки одного підприємця було виявлено 4 неоформлених співробітника, які працювали в нього 1,5 роки. За це порушення нараховано 80 тисяч гривень податків та штрафних санкцій», – розповідає податківець.

Також податкова постійно проводить роз’яснювальну роботу з питань підвищення мінімальної заробітної плати. Такі бесіди пройшли з керівниками 1951 підприємства. 1850 з них відразу підвищили зарплату до розміру мінімальної. З іншими прийшлось працювати довше та навіть штрафувати.

Підприємцям не потрібно чекати на візит податкової, зауважує Володимир Решетник, необхідно самім легалізовувати своїх співробітників. А працівникам також треба пам’ятати – офіційна заробітна плата це їх соціальний захист та майбутня пенсія. Тож у випадках, коли порушують трудові права, українцям слід звертатись до своєї профспілки та компетентних органів.