Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

50 відтінків субсидії

20 лютого, 2017, 11:47

Як змусити людей платити за комунальні послуги більше, не підіймаючи тарифи? Це, досить непросте завдання, Уряд виконав з легкістю.

З 1 травня знизяться соціальні нормативи на тепло-, газо- і електропостачання. Відповідну постанову ухвалив Уряд. Згідно документа, соціальні норми споживання газу знизяться з 5,5 до 5 куб. м на 1 кв. м опалювальної площі. Знижено й нормативи споживання теплової енергії для централізованого опалення: з 0,0548 Гкал до 0,0432 Гкал на кв. м опалювальної площі. Так як субсидія нараховується по соціальним нормативам – то вона також буде зменшена.

Взагалі, система субсидій критикувалась від самого початку, ніхто не міг зрозуміти, навіщо було так піднімати тарифи, щоб потім допомагати людям їх сплачувати.

«Вкрай незрозумілим є намагання Уряду загнати якомога більше населення на субсидії і витрачати на це багато мільярдні бюджетні кошти у той час, коли вирішення цього питання лежить у зовсім іншій площині. Виваженим рішенням, було б спрямувати ці кошти на підвищення зарплат і пенсій, не принижувати людську гідність.» – вважає голова Федерації профспілок України Григорій Осовий.

Зараз в Україні субсидії отримують 7,4 млн. сімей. Скільки на це йде бюджетних коштів не уточнюється. Проте, відомий розмір боргу – більше 19 млрд. гривень люди винні за ЖКП. Але, в пастку комунальних боргів потрапили не лише пересічні мешканці, але й сама держава. Так, станом на кінець листопада 2016 року, вона заборгувала постачальникам ЖКП за субсидії 18,3 млрд грн.

Судячи з цих цифр можна побачити, що навіть в держави не вистачає коштів на сплату «економічно обґрунтованих» тарифів. Тому такий крок Уряду зрозумілий – зменшити комунальне навантаження на бюджет України. А ось що робити людям?

Судячи з того, що деякі комунальні послуги і надалі будуть дорожчати – це вже проанонсовано, українців жорстко вчать економити. Всі кажуть про енергоефективність будинків, про теплозберігаючі технології, забуваючи про одне – ці технології недешеві. А якщо взяти старий будинок, наприклад «хрущовку», то переобладнання його за новими технологіями потягне на вартість нового будівництва. А проживають в таких домах чимало пенсіонерів, в яких не це коштів немає.

Враховуючи все зазначене, можна зробити два висновки. По-перше – держава розпочала боротьбу за зменшення відрахувань на субсидії. По-друге – борги за комунальні платежі зростатимуть і надалі.

Саме тому, одна з головних вимог профспілок – знизити ціну на природний газ, тарифи на житлово-комунальні послуги до економічно обґрунтованого рівня з урахуванням платоспроможності громадян, забезпечити прозорість і контроль за ціноутворенням.