Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

53,7% українців за #мінімалка3200

16 грудня, 2016, 19:34

Більшість українців підтримують підвищення мінімальної заробітної плати до 3200 грн. Про це свідчать результати опитування проведеного соціологами.

Третина опитаних вказала, що це правильна ідея, але вона може призвести до різкого зростання інфляції i поглиблення економічної кризи. А кожен п’ятий відзначив, що це правильна ідея, яка призведе до покращення життя найбідніших. Показово, що цей варіант відповіді найчастіше надавала молодь.

Загалом підтримали підвищення мінімальної заробітної плати 53,7% опитаних.

Що стосується побоювань різкого зростання інфляції. Таку інформацію розповсюджують ті, хто звик працювати по старому – через заробітну плату в конверті та ухиляння від податків. Для кого навіть зниження ЄСВ з 37% до 22% не стало стимулом відбілювати зарплати та працювати легально. Згідно даних Федерації профспілок України, зниження ставки Єдиного соціального внеску дозволило бізнесу акумулювати близько 60 млрд. грн, проте це ніяк не відобразилось на рівні заробітної плати працівників.

Експерти ж вже давно дали свій висновок – інфляції боятись не варто.

«Запланированное на 2017 год повышение минимальной зарплаты не рождает дополнительных ни инфляционных рисков ни рисков увеличения дефицита бюджета, а напротив, может иметь хоть и не значительное, но положительное влияние на увеличение внутреннего спроса.» – результат дослідження IMF GROUP UKRAINE.

Такої ж думки і урядовці.

“Прогнозируемый уровень инфляции, как и дефицит бюджета, остается тем же” – зауважив міністр соціальної політики Андрій Рева.

“Не буде інфляції (більшої, ніж прогнозується). Це рішення (про підвищення мінімальної зарплати) не впливатиме на інфляцію у наступному році”, – заявив міністр економіки Олександр Данилюк.

Нагадаємо, ще 6 липня, під час Всеукраїнського маршу протесту профспілок пролунала вимога – встановити гарантовану мінімальну заробітну плату на рівні реального прожиткового мінімуму, розрахованого на базі оновленого «споживчого кошика» – 3200 грн. Саме ця цифра була відображена в пропозиції Федерація профспілок України до Державного бюджету на 2107 рік, яку передав на розгляд парламенту представник профспілок в Верховній Раді, народний депутат Сергій Каплін, Цю вимогу профспілчани підтвердили під час Всеукраїнської акції 8 грудня.

«Підвищення мінімальної зарплати – перехід від ери «дешевої робочої сили» до гідної оцінки праці. Це перший крок на шляху глибинної реформи оплати праці в Україні.» – зауважив Голова ФПУ Григорій Осовий.