Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

6 грудня профспілки пікетуватимуть органи державної влади

28 листопада, 2017, 13:09

Напередодні розгляду Держбюджету на 2018 рік профспілки проведуть масовий інформаційний пікет органів державної влади. Таке рішення було прийняте на засіданні Президії Федерації профспілок України 27 листопада.

Державний бюджет на 2018 рік був прийнятий Верховною Радою в першому читанні 14 листопада. Зараз він знаходиться на доопрацюванні в Кабінеті міністрів. Згідно постанови Парламенту, Уряд має розглянути низку пропозицій до бюджету, поданих депутатами. Серед них є і вимоги профспілок, такі як підвищення прожиткового мінімуму та збільшення мінімальної заробітної плати.

В підтримку профспілкових вимог, направлених на захист соціально-економічних прав українців, ФПУ вирішила провести в Києві 6 грудня інформаційний пікет органів державної влади.

Вимоги профспілок:

Встановити у Державному бюджеті України на 2018 рік мінімальну заробітну плату на рівні не нижче фактичного прожиткового мінімуму, тобто не менш ніж 4023 грн.

Встановити розмір посадового окладу (тарифної ставки) працівника (робітника) І тарифного розряду на рівні, що перевищує розмір мінімальної заробітної плати;

Погасити до кінця року заборгованості з виплати заробітної плати і не допускати її подальшого виникнення;

Зупинити деіндустріалізацію України та забезпечити відродження вітчизняного промислового комплексу на основі програмно-цільових державних рішень, зберегти та розвивати трудоресурсний потенціал України, а також збільшити кількість сучасних високопродуктивних робочих місць не менш ніж на 20%;

Знизити непосильні для населення ціни на природний газ, електроенергію та тарифи на житлово-комунальні послуги, виходячи з існуючих заробітних плат, пенсій та стипендій;

Забезпечити гарантовані Конституцією України права громадян на доступну і якісну медичну допомогу, запровадити загальнообов’язкове медичне соціальне страхування і відновити санаторно-курортного лікування працюючих (застрахованих осіб);

Не допустити зниження існуючого рівня прав і гарантій працівникам та їх представникам при прийнятті Трудового кодексу України.


Нагадаємо, раніше Комітет Верховної Ради підтримав вимогу профспілок змінити порядок розрахунку прожиткового згідно Конвенції МОП, а також перерахувати його з згідно фактичних споживчих цін.