Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

7 жовтня – Всесвітній день дій за гідну працю

02 жовтня, 2017, 11:47

Цього року 10 річниця Всесвітнього дня дій за гідну працю, який був запроваджений за ініціативою Міжнародної конфедерації профспілок у 2008 році. Його відзначають 7 жовтня.

Для профспілок усього світу, це день, коли вони спільно виступають за забезпечення людей гідною працею. Профспілки впевнені, лише прийнявши концепцію гідної праці на національному рівні, можна побудувати таку економіку, де людина перебуватиме на першому місці, та яка забезпечить стійке економічне зростання країни.

Цього року профспілки приділяють особливу увагу боротьбі за підвищення заробітних плат, та рівню мінімальної заробітної плати. Її рівень повинен бути достатнім для забезпечення гідного рівня життя, зазначають в МКП.  Адже, згідно останнього дослідження 71% людей в світі вважають що Уряди повинні працювати над збільшенням заробітної плати, 80% кажуть що мінімальна зарплата в їхній країні дуже низька.

Також, цього року в профспілках звертають увагу на проблеми нестандартної зайнятості. Це, тимчасова, випадкова, негарантована й незахищена праця, підрядна робота, трудові контракти на обмежений термін, зайнятість неповний робочий час при майже повній відсутності соціальних гарантій, робота за викликом, займана праця.

Зокрема, сьогодні в Празі, таксисти мають намір заблокувати під’їзд транспорту до міжнародного аеропорту імені Вацлава Гавела в знак протесту проти діяльності Uber. За інформацією Об’єднання чеських таксистів, водії сервісу Uber не реєструють свої транспортні засоби як таксі, не мають ліцензії, не встановлюють таксометри. Це дає їм перевагу перед офіційними працівниками даної сфери.

Водії Uber не несуть ніякої відповідальності перед пасажирами. Ніхто не контролює стан автотранспорту та водія. Отож клієнти сервісу кожного разу наражаються на небезпеку.

За словами члена празького Магістрату, не можна допускати, щоби одна служба таксі виконувала всі технічні вимоги, а інша була вільна від цього. Проте, не можна ігнорувати й розвиток сучасних технологій, які ведуть до появи таких сервісів, як Uber. Тому необхідно сідати за стіл переговорів, та вирішувати проблему.