Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Адресна реабілітація: Фонд соцстрахування змінив механізм видачі пільгових путівок

21 липня, 2017, 14:34

З 01.01.2018 діючу систему замовлення та розподілення пільгових путівок на відновлювальне лікування замінить адресне забезпечення реабілітації. Про це повідомив Голова Правління Фонду соціального страхування України, заступник Голови ФПУ Володимир Саєнко.

Видача путівок на реабілітаційне лікування залишалась останнім механізмом такого роду, який ще не перейшов на адресність. Зміна порядку взаємодії Фонду соцстрахування з оздоровницями України є вимогою Міністерства соціальної політики та міжнародної спільноти.

«Діюча система передбачає проведення тендерних закупівель путівок відповідно до заявок, що надходять з лікарень. Однак не всі лікувальні заклади співпрацюють з Фондом, що викликає можливість неповного покриття потреб з реабілітації. За новим механізмом путівки на лікування замінять тристоронні договори та акти виконаних робіт», – говорить Володимир Саєнко.

Планується створення переліку санаторіїв, які мають право надавати послуги за різними профілями лікування відповідно до чітких вимог. Внесення до такого реєстру буде відбуватись упродовж 10 днів.

Приймати рішення щодо проходження лікування в конкретному санаторії буде сам хворий: «Після резолюції лікарсько-консультативної комісії щодо необхідності реабілітації за певним профілем, у лікарню до пацієнта буде приїжджати фахівець Фонду та разом із хворим заповнювати заявку на відновлювальне лікування. Людині надається перелік санаторіїв, які відповідають вимогам по профілю його хвороби, і вона сама обирає. Потім Фонд узгоджує з санаторієм наявність вільних місць і укладається тристоронній договір – між Фондом, санаторієм і хворим», – повідомив директор Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України Євген Баженков.

Оплата за таке лікування здійснюється з бюджету Фонду соціального страхування – рахунок на 50% ціни путівки надається санаторієм упродовж трьох днів після заїзду пацієнта, решту вартості Фонд зобов’язаний оплатити не пізніше п’яти діб з дня завершення реабілітації. Під час виїзду, пацієнт підписує акт виконаних робіт.

Система запрацює з 1 січня 2018 року, до того часу всі договори, заключні фондами, зокрема, із санаторними закладами, будуть виконуватись у повному обсязі.

Такий крок має на меті збільшити кількість осіб, які матимуть можливість відновити здоров’я на базі санаторіїв. Сьогодні, за інформацією Є.Баженкова, таким лікуванням забезпечується лише близько 50% від існуючої потреби.

Голова Правління Фонду соціального страхування України Володимир Саєнко зазначає, що сьогодні також ведеться робота із повернення можливості проходження українцями санаторно-курортного лікування за пільговими цінами, а також дитячого оздоровлення.

В.Саєнко наголосив, що питання має зрушення, зокрема, Президент підписав Закон України №2081, яким розширюються перелік категорій дітей, які мають право на оздоровлення та відпочинок за рахунок коштів державного і місцевих бюджетів, коштів підприємств, установ та організацій, професійних спілок та фондів, добровільних внесків юридичних та фізичних осіб, інших джерел.

Нагадаємо, з 1 січня 2015 року у зв’язку із законодавчими змінами було урізано так звані «нецільові видатки» Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, чим позбавлено працевлаштованих українців можливості пройти санаторне-курортне лікування за рахунок коштів Фонду. Припинено було також фінансування дитячого оздоровлення.