Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Акція протесту медичних працівників. Підсумки

11 жовтня, 2017, 13:54

Профспілки підбили перші підсумки проведення попереджувальної акції протесту медичних працівників, яка відбулась 19 вересня. На підсумковій прес-конференції керманичі професійних спілок вкотре зауважили – вони не проти реформування медицини, вони проти того, як це робиться.

«Можу сказати як пацієнт – нинішній стан охорони здоров’я не задовольняє суспільство. Він вимагає реформування. Профспілки, як представники трудових колективів лікарень, безперечно зацікавлені в тому, щоби реформа проходила зі знаком плюс. На жаль, аналіз тих проектів, що подані до Верховної ради без соціального діалогу з профспілками та роботодавцями, говорить про те, що містять низку ризиків», – зауважив Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий.

Причина – українське професійне середовище вилучене з процесу підготовки законопроектів. На нього не можуть вплинути ані роботодавці, ані лікарі, ані профспілки. Більш того, навіть різні групи в Уряді та Парламенті по-різному бачать цю реформу.

Що стосується інших вимог профспілки працівників охорони здоров’я України, її Голова повідомила, що ще під час акції відбулась зустріч з віце-прем’єр-міністром Павлом Розенком, на якій були досягнуті певні домовленості. Частина з них виконана. Так, 27 вересня було прийняте розпорядження Кабінету Міністрів про направлення коштів на погашення заборгованості по заробітній платі. Зараз 559 млн. вже розподілені по областях і незабаром будуть перераховані до лікарень. Але їх вистачить лише для виплати боргів, які є на сьогодні

«В регіонах грошей на оплату праці лікарів немає. Є дефіцит медичної субвенції. Зараз в Міністерстві охорони здоров’я є мільярд грн, що призначався для непідконтрольних територій і є неосвоєним, якщо їх не розподілити зараз по всіх регіонах, ми знову будемо мати зростання заборгованості», – каже Голова профспілки працівників охорони здоров’я України Вікторія Коваль.

Є інформація, що відповідний проект рішення підготовано МОЗ, але коли його буде винесено на розгляд – невідомо. Адже в.о. Міністра охорони здоров’я Уляна Супрун досі не знайшла можливості поспілкуватись з профспілками, ігноруючи занепокоєння медичної спільноти.

З огляду на таку позицію керівництва Міністерства, профспілки спільно з профільним комітетом Верховної Ради готують на 18 жовтня форум з питання реформування медичної галузі. До участі планують залучити депутатів, урядовців, профспілки, роботодавців та громадськість.