Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Американське коріння «радянського» свята

07 березня, 2017, 16:36

8 березня – Міжнародний день прав жінок та миру. Історія цього свята бере початок в Америці, 160 років тому – в 1857 році.  Тоді жінки текстильної галузі вийшли на вулиці і пройшлись маршем «порожніх каструль». Вони вимагали підвищення заробітної плати, покращення умов праці, заборони дитячої праці.

«Через 50 років американки знов вийшли на вулиці, але вже крім соціальних гарантій, вони вимагали виборчого права для жінок. А в 1910 році на міжнародної конференції в Копенгагені американки запропонували започаткувати міжнародний жіночий рух. І тоді проголосили 8 березня міжнародним жіночим святом.» – зауважує Голова Профспілки працівників і підприємців торгівлі, громадського харчування та послуг України Тетяна Дмитрівна Ясько.

Отже, Міжнародний день прав жінок та миру – це зовсім не радянська традиція, як про це зараз кажуть деякі політикани. Це свято з багаторічною міжнародною традицією.

Якщо говорити про нашу державу, та про жіночий рух в Україні, треба зазначити, що у нас дуже багато проблем з рівністю прав чоловіків та жінок. У 2016 році на з’їзді Федерації профспілок України було прийнято навіть окрему Резолюцію «За гендерну рівність і протидію насиллю». У документі наголошено, що українські жінки, зокрема працюючі, зазнають дискримінації, яка виявляється у відсутності рівних можливостей в отриманні робочого місця, навчання та професійному просуванні; у витісненні жінок зі сфери легальних трудових відносин; у неможливості ефективно поєднувати трудові та сімейні обов’язки; у необхідності шукати роботу за кордоном; у зростанні випадків насильства над жінками; у низькому рівні представництва жінок в органах державного управління та політичних структурах.

«Головними напрямами у вирішенні цих проблем є боротьба з дискримінацією у сфері трудових відносин і оплати праці, підтримка і захист жінок в їхній трудовій діяльності, вирішенні гендерних проблем, боротьба з гендерною дискримінацією при підвищенні кваліфікації кадрового складу, захист від сексуальних домагань, охорону материнства та дитинства та інші важливі дії.» – вважає Тетяна Ясько.


Тетяна Дмитрівна Ясько – Голова Постійної комісії Ради Федерації профспілок України з питань рівності прав жінок та чоловіків, Голова Профспілки працівників і підприємців торгівлі, громадського харчування та послуг України.