Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Атомники йдуть на Київ

16 серпня, 2017, 18:40

18 серпня 2017 року о 9 год. Кабінет Міністрів України пікетуватимуть гірники урановидобувних шахт ДП «СхідГЗК». Акція протесту викликана бездіяльністю Державної служба геології та надр України, яка була зобов’язана продовжити дію спеціальних дозволів на добування уранової руди.

Через це, вже три місяці Смолінська та Інгульська урановидобувні шахти простоюють. Перша зупинилась 31 травня, друга – 4 червня. Збитки ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» перевищили 300 млн грн, не сплачуються податки в центральний та місцеві бюджети, не виплачується заробітна плата.

Внаслідок цього, майже третина працівників пішла у вимушені відпустки, на межі зупинки працює гідрометалургійний завод в місті Жовті Води, який виробляє з кіровоградської руди сировину для ядерного палива.

Ситуація вкрай небезпечна тим, що простій уранових шахт призведе до зриву виконання підприємством умов контрактів, згідно яких Україна отримує свіже ядерне паливо для атомних електростанцій України, що безпосередньо загрожує енергетичній, а отже і національній безпеці держави.

Трудовий колектив комбінату обурений відсутністю державницької позиції у діях Державної служба геології та надр України. Видобуток та переробку уранових руд комбінат проводить вже понад 65 років. Він є єдиним в Україні підприємством, яке добуває та переробляє уранову руду. Отже, зрозуміло, що видача спеціального дозволу на розробку цих родовищ під різними приводами зухвало саботується.

Окремі доручення Прем’єр-міністра України, першого віце прем’єр-міністра України не виконані, не дали результатів і проведені під стінами Держгеонадра дві попередні протестні акції та втручання у ситуацію народних депутатів України. Тому, зараз люди налаштовані край рішуче.

«Люди доведені до відчаю, зневірені діями влади по зміцненню економіки держави, та готові на самі непередбачувані протестні дії задля захисту своїх конституційних прав на працю», – зауважує голова Атомпрофспілки Валерій Матов.

Атомпрофспілка України вимагає негайного прийняття Урядом розпорядчого документа, на підставі якого діяльність державного уранового підприємства буде відновлено. На порядку денному зараз інтереси держави і працівники підприємства будуть їх відстоювати.