Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Захист працівників «НЕліквід» банків

17 січня, 2017, 16:10

1 лютого в Україні може стати ще на один банк менше. В цей день пройде збір акціонерів Фінбанку. Головне питання – ліквідація фінансової установи за ініціативою власників.

Згідно даних за 3 квартал минулого року, цей банк посідає 65 місце, за рейтингом НБУ. На 1 січня 2016 року понад 79% акцій ПАО “Фінбанк” належали Олександру Грановському. Активи установи оцінюються в 672 млн. гривень. Головний офіс розташований в Одесі. Є філіали в Києві та Харкові.

Ліквідація цього банку призведе до масового звільнення працівників. Але як їм захистити свої права, та отримати всі, передбачені законом, виплати? Адже в трудовому законодавстві є чимало нюансів, і роботодавець може спробувати зекономити чимало коштів при звільненні працівників. А для того, щоб швидко встати на облік в Центр зайнятості, та почати отримувати допомогу, має значення навіть стаття, за якою буде звільнено працівника.

Найкращий варіант – бути членом профспілки, вона має за цим стежити. Якщо ні – створити її можна за 1 день. Головне встигнути до початку процедури ліквідації. Інформацію, щодо створення профспілки та повний консультаційний супровід можна отримати від фахівців Всеукраїнської профспілки виробничників і підприємців за телефонами:

(044)496-41-27, 246-61-67.
З понеділка по п’ятницю, з 14 до 16 години.

Також до кінця тижня вся інформація про створення профсілки буде доступна на інформаційному ресурсі ФПУnews.

2222222

Згідно закону “про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності“, у разі, якщо роботодавець планує звільнення працівників у зв’язку з ліквідацією, реорганізацією, зміною форми власності підприємства, він повинен завчасно, не пізніше як за три місяці до намічуваних звільнень надати первинній профспілковій організації інформацію щодо цих заходів. А саме, повідомити про причини наступних звільнень, кількість і категорії працівників, яких це може стосуватися, терміни проведення звільнень. Також роботодавець має провести консультації з профспілками про заходи щодо запобігання звільненням чи зведенню їх кількості до мінімуму, або пом’якшення несприятливих наслідків будь-яких звільнень.

Крім того, при ліквідації підприємства, профспілки контролюють своєчасну, та в повному обсязі виплату вихідної допомоги, та повного розрахунку з працівником.