Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
 • Європейським цінам – європейську зарплату
 • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
 • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
 • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
 • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
 • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
 • Заможні працівники – сильна держава!
 • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
 • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Безвіз та проблеми трудовї міграції

12 травня, 2017, 17:00

11 травня сталась подія, на яку українці чекали довгі роки. Рада ЄС прийняла рішення про затвердження безвізу для України. Неодноразово лунали думки, що безвізовий режим не дають, адже Європа боїться напливу українських мігрантів, але це хибне твердження.

Это, знаете, не нам бояться, а украинской власти. Я знаю, что они смотрят на это серьезно, поскольку если Украина потеряет свою рабочую силу, то это проблема, в первую очередь, для Украины.» – зауважила посол Франції в Україні Ізабель Дюмон.

І це не просто слова, це думка дипломата, який гарно розуміє українські реалії. Адже, мільйони наших заробітчан працюють за кордоном. Згідно даних Національного банку, в 2016 році, українські трудові мігранти перерахували на батьківщину 5,4 млрд доларів, що становить 7% ВВП.

В рейтингу країн, залежних від експорту трудових ресурсів, Україна зараз посідає 29 місце. І це свідчить про деградацію економіки. Ще 25 років тому, наша країна мала гарну промисловість, експортувала не сировину та робочі руки, а готову продукцію. За різними оцінками, зараз за кордоном працюють від 2 до 8 мільйонів українців. Точної цифри не знає ніхто, адже проблема трудової міграції не в пріоритеті в керівництва держави.

Звертає на себе увагу і той факт, що 5,4 млрд доларів в 2016 році, це в кілька разів більше ніж всі іноземні інвестиції в українську економіку. Крім того, це в 5 разів перевищує останній транш МВФ, якого довелось очікувати більше року, та через який Україна взяла на себе чисельні зобов’язання перед фондом.

Викликає подив той факт, що всі ці кошти – по факту реальні інвестиції громадян, в Україні не використовуються на розвиток її економіки. Гроші уходять на проїдання, на оплату продуктів та товарів першої необхідності, та «економічно обґрунтованих» тарифів. Через бюрократію та корупцію, вони не йдуть, як можна було б очікувати, на розвиток малого бізнесу.

Якщо для Уряду питання трудової міграції не будуть в пріоритеті, якщо держава, не створить прозорі умови, щоб заробітчани могли інвестувати зароблені кошти у власний малий бізнес – українські трудові мігранти можуть стати просто мігрантами, вже без додатку «трудові».

Із введенням безвізового режиму, очікується значне зростання кількості бажаючих виїхати працювати за кордон. Галопуючий попит українців на біометричні паспорти, сигналізує про те, що невдовзі тисячі «туристів» поїдуть у Європу з однією метою – знайти роботу. Проте, не знаючи тонкощів законодавства, та бажаючи як найшвидше виїхати за кордон, украінці часто стають жертвами шахраїв, які працевлаштовують нелегально. Наразі заробітчани і самі погоджуються працювати без належного оформлення, розуміючи, що йдуть на великі ризики. Їм можуть не заплатити, вони можуть отримати каліцтво на роботі, і залишитись без жодних компенсацій, але в умовах кризи – для багатьох людей, праця за кордоном це єдиний шанс прогодувати свої сім’ї.

У Федерації профспілок України вже звернули увагу на проблеми трудової міграції. Задача профспілок, на період економічної кризи та браку робочих місць, зробити процес тимчасового працевлаштування українського спеціаліста закордоном, доступним та безпечним, задля збереження кваліфікованих кадрів для України. Профспілкова стратегія базується на принципах 3Z:

 • – Збереження кваліфікації;
 • – Збереження профспілкового членства;
 • – Захист прав і свобод працівника.

Ще одне важливе завдання – допомога при поверненні на батьківщину. Профспілчанин повинен мати можливість влаштуватись на виробництво, де працював раніше, коли підприємство відновить свою роботу. Адже, економічна криза не буде тривати вічно.