Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Бізнес не хоче працювати за законом

18 травня, 2017, 12:56

Парламентський комітет підтримав законопроект №5711 про зниження штрафів для роботодавців. Про це повідомила ініціатор закону, народний депутат Оксана Продан.

За її словами, проект важко розглядався у профільному комітеті. Зокрема, категорично проти зниження штрафів для роботодавців виступав представник Мінсоцполітики. Однак завдяки підтримці голови Комітету та окремих депутатів документ вдалося схвалити. Наступний крок – розгляд закону в сесійній залі.

«Сьогодні для роботодавців діють драконівські штрафи в 96 000 – 320 000 грн. Для підприємців – це «смертна кара», щоб заплатити такий штраф, багатьом з них потрібно продати житло, авто, цінні речі. Про який розвиток економіки можна говорити за таких умов?» – зазначає Оксана Продан.

При цьому ініціатор законопроекту чомусь мовчить, що уникнути цих «драконівських штрафів» дуже легко, треба всього лише не порушувати закон. І про який розвиток економіки говорить народний депутат, якщо фактично відстоює право підприємців на «дешеве» порушення законодавства?

Так, за законопроектом пропонується вилучити з Кодексу законів про працю «драконіські штрафи» для підприємців за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці, порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, та інші. Замість них пропонується повернути старі – мінімальні штрафи.

Поглянемо на статистику. За даними Держпраці, минулого року, під час перевірок, було зафіксовано майже тисячу випадків нелегальної праці, без оформлення трудових відносин. Також, виявлено 169 випадків використання праці дітей. 26 тисяч порушень стосувалися затримки чи невиплати заробітної плати.

З початку року, штраф 320 тис грн. був застосований лише кілька разів. Виключно у тих випадках, коли працівників Держпраці не пускали на планові перевірки. Тобто на ті, про які підприємство попереджають заздалегідь. А якщо на такому підприємстві працюють десятки нелегальних працівників? Скільки недоотримає бюджет? Чиї інтереси в даному випадку захищає народний депутат – Держави чи недобросовісних роботодавців, які не хочуть працювати за законом?

До речі, нові штрафи були введені, як стимуляція для бізнесу офіційно оформляти працівників, виводити зарплати з тіні, поповнювати Держбюджет та Пенсійний фонд. Щоб працівники були захищені державою, та в разі втрати працездатності, через нещасний випадок на виробництві, отримували соціальну допомогу. Щоб могли врешті решт отримувати пенсію.

Якщо законопроект №5711 буде прийнятий Верховною Радою, знову повернуться часи, коли роботодавцю буде дешевше заплатити штраф, ніж працювати за законом.