Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Інстинкт самозбереження, або нащо платити більше!?

18 травня, 2017, 17:55

Законопроект №5711 знову намагаються проштовхнути в Верховній раді. Він передбачає скасування введених з 1 січня 2017 року штрафів для бізнесу за порушення трудового законодавства.

Знову лунають заклики, що великі штрафи вбивають бізнес, розповідають про нещасних підприємців, які для оплати штрафів вимушені продавати свої машини. Але чомусь ніхто не запитує в них – а навіщо ти порушував закон?

Тему відповідальності за порушення трудового законодавства розглядали навіть окремим пунктом на засіданні Спільного представницького органу профспілок. Під час обговорення профспілчани висловились категорично проти законопроекту №5711, в частині зменшення штрафів.

«Ми вважаємо, що розмір чинних та запропонованих автором законопроекту адміністративних санкцій за порушення законодавства про працю є недостатніми та неспівставними на на фоні значного росту розміру мінімальної заробітної плати, що знову призведе до масових порушень в оплаті праці та збільшенню заборгованості з виплати заробітної плати.» – заявив Голова СПО профспілок Григорій Осовий.

Згідно статистики, яку оприлюднило Мінсоцполітики, на 1 лютого 2017 року, кількість безробітних в Україні зменшилась на 16%, порівняно з аналогічною датою минулого року. Одним з чинників такого росту стала детінізація зарплат, тобто офіційне працевлаштування тих, хто робив до цього нелегально. Високі штрафи мотивують підприємців працювати за законом, адже при дотриманні трудового законодавства штрафні санкції не страшні.

А щодо «космічності» штрафів, у Європі, наприклад у Франції, за неоформлених працівників роботодавцю загрожує штраф до 45 тис. євро (1,3 млн. гривень), та заборона діяльності у якості роботодавця на 5 років. В Україні зараз – 96 тис гривень.

Свою думку профспілки виклали в листі, який надіслали Голові парламентського Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення. Але, як стало відомо зараз, цей лист проігноровано.

Як повідомила у Фейсбук ініціатор законопроекту Оксана Продан, Комітет його підтримав. Проти висловились лише представник Мінсоцполітики та народний депутат Олександр Дроздик.

Широку підтримку законопроект знайшов у представників великого бізнесу. Так, голосувати «за» закликала відома любителька лошадок та бізнес вумен на морозиві Наталія Королевська, її підтримали нардепи Сергій Драюк (власник щонайменше 8 фірм), Людмила Денисова, Сергій Куніцин та Наталія Веселова.

Чому вони вимагають зменшити штрафи за порушення трудового законодавства? Розберемо на прикладі. За неоформленого працівника у законопроекті №5711 пропонують зменшити штраф до 1600 – 5400 гривень. ЄСВ, який повинен сплачувати роботодавець за кожного оформленого працівника складає 704 гривні на місяць, якщо він працює на мінімальну заробітну плату 3200 гривень. За рік ця сума становить 8448 гривень. Тобто, якщо цей законопроект приймуть, роботодавцю буде дешевше сплатити штраф, ніж оформляти працівників згідно законодавства.

«Право і відповідальність за порушення мають бути збалансованими. Сотні тисяч українських працівників страждають від порушення наймачами іх прав, а невиплата зарплати ( наразі майже 2 млрд. грн.) та неоформленні трудові відноини – це застосування рабської праці, що у 21-у столітті в Україні , яка назвала себе правовою державою, абсолютно неприпустимо.» – вважає Григорій Осовий.

У разі прийняття цього законопроекту, економіка піде назад в тінь, а роботодавець знову отримає змогу майже безкарно нехтувати правами працівників.