Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Блакитне паливо стає золотим

25 січня, 2017, 12:06

Питання прозорості встановлення цін на газ, тарифів на гарячу воду і опалення, а також достатності заходів соціального захисту населення в цих умовах – тепер на порядку денному Національної тристоронньої соціально-економічної ради.

Рішення, розглянути це питання, ухвалили члени ради на першому цьогорічному засіданні. В ньому взяли участь Співголова Національної ради від профспілкової сторони, Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий, Держсекретар Мінсоцполітики Віктор Іванкевич, Голова Ради Федерації роботодавців України Дмитро Олійник, члени Президії НТСЕР, представники ФПУ, ФРУ та Мінсоцполітики.

Також увагу ради привернули проблеми і перспективи розвитку системи освіти, підготовки робітничих кадрів для галузей економіки з урахуванням потреб ринку праці, та реформа системи охорони здоровя та забезпечення населення лікарськими засобами і медичними послугами.

Зі своєї сторони, представники ФРУ запропонували розглянути і заходи захисту об’єктів промисловості, в умовах підвищення цін на газ. Питання до речі актуальне, бо від різкого зростання цін на блакитне паливо потерпають не тільки звичайні українці, а й підприємці.

НАК «Нафтогаз України» вже оприлюднив нові ціни на газ для промислових споживачів. У порівнянні із січнем, у лютому 2017 року ціни збільшено на 21-22%. Таке підвищення у Нафтогазі аргументують зростанням цін на блакитне паливо на європейському ринку. Що при цьому робити, та з яких коштів оплачувати газ вітчизняним виробникам – незрозуміло.

Станом на 17 січня 2017 року сумарна прострочена заборгованість підприємств ТКЕ, ТЕЦ та прямих промислових споживачів перед Нафтогазом  сігнула майже 33 млрд. гривень.

Довідково: З 1 жовтня 2015 року введено в дію Закон України «Про ринок природного газу», яким передбачено, що постачання природного газу здійснюється за цінами, що вільно встановлюються між постачальником та споживачем, крім випадків, передбачених цим Законом. Так, з метою забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу, на суб‘єктів ринку природного газу у виключних випадках та на визначений строк можуть покладатися спеціальні обов‘язки в обсязі та на умовах, визначених Кабінетом Міністрів України.