Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Борги із заробітної плати в Україні сягнули майже 2,5 млрд грн

27 листопада, 2017, 11:30

Борги із заробітної плати в Україні продовжують зростати. Про це свідчать дані Державної служби статистики. Протягом вересня роботодавці додали до загальної суми заборгованості ще 131,9 млн грн. Близько 80% цих коштів не виплатили працівникам економічно активних підприємств.

 Загалом, з початку року заборгованість зросла на 38%, або на 700 млн грн. Зараз вона становить майже 2,5 млрд грн. Більшу частину, а саме 76%, складають борги по зарплаті в промисловості. При цьому, 54% від загального боргу накопичили працюючі, економічно активні підприємства.

Абсолютним «лідером» по зростанню заборгованості за 9 місяців поточного року стала Рівненська область, де борг збільшився в 20 разів. Більш ніж 100% до заборгованості додали також Волинська (+521%), Івано-Франківська (+337%), Черкаська (+264%) та Хмельницька (+192%) області. Загалом зростання невиплат зарплати зафіксовано в 21 з 25 областей.

Федерація профспілок України постійно працює над вирішенням цього питання. Тема боргів по зарплаті була однією з головних під час зустрічі профспілок з прем’єр-міністром України 7 листопада. Чимало з підприємств боржників перебувають у державній власності. Перші наслідки цієї зустрічі вже з’явились. Минулого тижня, на нараді Голова Уряду Володимир Гройсман доручив Першому віце-прем’єр-міністру Степану Кубіву розібратися із ситуацією, яка склалася на суднобудівних підприємствах, що входять до складу Державного концерну “Укроборонпром”, та вжити заходів із погашення зарплатних боргів на цих підприємствах. Насамперед мова йде про миколаївський суднобудівний завод «ім. 61 комунара», де люди роками не отримують свою заробітну плату.

Також прем’єр-міністр нагадав, що керівники підприємств несуть особисту відповідальність за стан виплати заробітної плати, як адміністративну (догана, штраф до 1700 грн), так і кримінальну (штраф до 22,5 тис грн). Більш сурове покарання – до 5 років ув’язнення можливо лише у випадку, якщо буде доведено розтрату «зарплатних» коштів. А довести це, за словами юристів, майже неможливо.

Профспілки така ситуація не влаштовує. Адже працівники залишаються фактично беззахисними. Вони можуть очікувати на свої кошти роками, оболиво в разу банкрутства підприємства. Саме тому юристами ФПУ були розроблені два законроекта, щодо посилення захисту робітника у випадку затримки виплати заробітної плати – №7002 та №7003. Їх до Верховної Ради вніс представник Федерації профспілок України в Парламенті, народний депутат Сергій Каплін.