Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Україна в пастці комунальних боргів

18 січня, 2017, 15:35

Борги за комуналку, за аналізом «Публічного аудиту», ростуть як сніговий ком: на кінець листопада 2016 року населення заборгувало за житлово-комунальні послуги, рекордну суму у 19,1 млрд грн. Власне, це вже не дуже дивує, адже 76% українських сімей протягом 2016 року відчули погіршення свого фінансового стану, причому 40% – переймаються через значне погіршення.

Втім, чиновники, мабуть, вважають українців просто злісними неплатниками, а тому залякують їх створенням відкритих реєстрів боржників і штрафами, погрожують відключити від мереж, чи відібрати житло, залякують колекторами та переконують, що заборонять виїзд за кордон.

Крім колосальної суми боргу, кінець минулого року був означений і наднизькою платіжною дисципліною. Так, у листопаді 2016 року населення сплатило лише 64,6% від нарахованих за житлово-комунальні послуги сум. Для порівняння, позаторік, незважаючи на підвищення тарифів та значно меншу кількість оформлених субсидій, населення все ще сплачувало за комуналку на рівні 95%.

Проте в пастку комунальних боргів потрапили не лише пересічні мешканці, але й сама держава. Так, станом на кінець листопада 2016 року вона заборгувала постачальникам ЖКП за субсидії 18,3 млрд грн.

«Виправляти ситуацію потрібно іншими методами. Як? Дуже просто: встановити справедливі економічно обґрунтовані тарифи, прибравши з ціни на газ божевільні податки, які зовсім не підйомні для гаманця звичайних українців, та спрямувавши газ власного видобутку на потреби українців. Або влада проявить політичну волю й піде на такі вимушені розумні кроки, або рівень неплатежів уже за декілька місяців сягатиме 100 %». – вважає керівник «Публічного аудиту» Максим Гольдарб.

Зазначимо, однією з незмінних вимог Федерації профспілок України є зниження ціни на природний газ, тарифів на житлово-комунальні послуги до економічно обґрунтованого рівня з урахуванням платоспроможності громадян, забезпечити прозорість і контроль за ціноутворенням.