Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Боротьба з нестандартною зайнятістю в ЄС набирає обертів

25 липня, 2017, 10:41

Останні події та новини у світі свідчать про поширення різноманітних форм нестандартної зайнятості. За даними дослідження, що було проведено в Великобританії, так звані «контракти з нульовим часом» (наприклад – водії Uber) минулого року склали 6% усіх укладених трудових договорів. Загалом по ЄС, протягом останнього десятиріччя стандартна зайнятість (безстрокові трудові договори) знизилась з 62% до 59%. Фахівці пов’язують це з останньою економічною кризою. Однак, криза минула, а ситуація не поліпшується.

За результатами дослідження виявилось, молоді люди, що працюють за контрактами з нульовим часом, більш схильні до погіршення психічного та фізичного здоров’я, ніж їх однолітки, які працюють за звичайним графіком.

«Пришло время положить конец неуважению человеческого достоинства, причиной которого стали контракты с нулевым временем. Мы призываем правительство законодательно запретить их», – вважає Генеральний секретар британської профспілки Unite Лен МакКласкі.

Боротьба з нестандартною зайнятістю йде по всій Європі. Так в Німеччині, цього року, профспілка IG Metal уклала угоду з асоціацією роботодавців, яка дозволила тимчасовим працівникам металургійної та електротехнічної промисловості отримувати 65% доплати, щоб наблизити їх зарплатню до рівня оплати постійних працівників. Також угода полегшує можливість тимчасовим працівникам, які проробили 24 місяця, отримати постійне місце роботи.

В боротьбу з нестандартною працею включились і Європейські чиновники. Нещодавно парламент ЄС ухвалив акт, який рекомендує поліпшувати умови праці, та розпочати боротьбу з нестандартними формами зайнятості, а також з незаконною трудовою діяльністю та фіктивною самозайнятістю.

Рекомендації стосуються дотримання низки мінімальних соціальних стандартів та мінімальної заробітної плати. Це рішення було позитивно прийнято профспілками. Проте, для його реалізації необхідно ще чимало попрацювати. Адже, самі роботодавці не квапляться змінювати існуючий порядок, який їх повністю влаштовує. Ініціатива повинна йти від працівників, які хочуть змін.