Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Бюджет на 2018 рік не захищає інтереси людини праці

18 грудня, 2017, 15:43

7 грудня Верховна Рада прийняла бюджет України на 2018 рік. Федерація профспілок України системно наполягала на врахуванні у головному кошторисі країни принципових позицій стосовно розмірів державних соціальних стандартів та гарантій. Всі поправки були детально прораховані та подані до парламенту. Проте більшість з них не була врахована.

Розмір мінімальної зарплати з 1 січня 2018 року залишили на рівні 3723 грн. Вже сьогодні ця сума на 4% менша від фактичного прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Профспілки вважають, що це є неприпустимим кроком назад у забезпеченні гарантованого державою мінімального рівня оплати праці.

«Цей розмір зарплати є меншим, ніж об’єктивно розрахований ФПУ на основі чинної законодавчої бази розмір прожиткового мінімуму – 4023 грн. Встановлення саме такої мінімальної зарплати з 1 січня 2018 року вимагали профспілки», – зауважує Голова ФПУ Григорій Осовий.

Згідно головного кошторису країни, з 01 січня 2018 року прожитковий мінімум для працездатних осіб складатиме 1762 грн. Це вдвічі менше його фактичної величини.

Бюджет на наступний рік не захищає інтереси людини праці, впевнені в профспілках. Цей документ лише посилює соціальну напругу та демонструє нівелювання результатів праці працівників, які сплачують податки.

«На мій погляд, це лише ілюструє, що ставлення до працюючої людини, яка створює ВВП країни, у нас поки ще не є головним пріоритетом державної політики. Тому профспілки, як правозахисні організації мають наполегливо переконувати владу і бізнес, що саме гідна праця і зарплата мають стати домінуючими цінностями для того, щоб в Україні існували соціальна справедливість та повага до людини праці», – каже Григорій Осовий.

Федерація профспілок України, відстоюючи інтереси понад п’яти мільйонів працівників, висловлює категоричні заперечення щодо антисоціальних складових Державного бюджету України на 2018 рік та продовжуватиме боротьбу за справедливий прожитковий мінімум, гідну заробітну плату та її своєчасну виплату усіма доступними засобами.