Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Підвищення мінімалки, хто виявився неготовим?

06 березня, 2017, 15:51

Бюджетна сфера виявилась неготовою до підняття мінімальної заробітної плати. Пояснюється це процесуальними моментами – після розгляду Держбюджету в першому читанні, всі державні підприємства, лікарні, школи та інші складали свої кошториси виходячи з тих цифр, які були озвучені. А в першому проекті бюджету мінімальна заробітна плата на 1 січня 2017 року була вказана 1600 гривень. 3200 гривень було прийнято вже в грудні, коли в місцевих кошторисах нічого змінити вже не можна.

Так, мінфін виділив додатково 28,3 млрд. гривень на фінансування заробітних плат в бюджетній сфері, але цього виявилось замало. Наприклад, щоб виплатити зарплату співробітникам Національного інституту хірургії ім. Шалімова, в січні не вистачило 3 млн. гривень.

Питання належного фінансування бюджетної сфери стало одним з головних, під час засідання міжвідомчої робочої групи з забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці, під керівництвом Віце-прем’єр-міністра Павла Розенко.

За підсумками засідання, одним з перших завдань Міністерству фінансів стало вивчення питання збільшення обсягу субвенції з Державного бюджету на медичну сферу, для повноцінної виплати підвищеної мінімалки. Також підняли питання диференціації заробітної плати, відповідно кваліфікації. З цього приводу необхідно проводити роз’яснювальну роботу, бо навіть в Києві, в багатьох установах виникли питання щодо тарифних розрядів.

Окрім медичної галузі, чимало проблем виникло і в освітній, та в закладах, що фінансуються з місцевих бюджетів, Над вирішенням цих проблем зараз працює мінсоцполітики, та міністерство освіти та науки.

Що стосується бізнесу, то роботу інспекторів Держпраці, по проведенню роз’яснень підприємцям, щодо підвищення мінімальної заробітної плати визнали задовільною. Попросили лише активніше співпрацювати із ЗМІ, задля висвітлення випадків порушень трудового законодавства.


Довідково: за перші два місяці 2017 року, максимальний штраф – 320 тис. гривень, інспекторами Держпраці було застосовано лише один раз.