Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
 • Європейським цінам – європейську зарплату
 • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
 • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
 • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
 • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
 • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
 • Заможні працівники – сильна держава!
 • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
 • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

«Cherche une femme socialiste…» (Шукайте соціалістичну жінку…)

28 січня, 2019, 09:21

Напередодні Всесвітньої Ради Соціалістичного Інтернаціоналу (СІ), яка проходитиме з 27 по 29 січня 2019 р. у Санто-Домінго (Домініканська Республіка), Жіночій Соціалістичний Інтернаціонал проводить засідання виконавчого комітету.

25 січня в конференц-залі отеля Кроун Плаза зібрались представниці від 140 членських організацій. Зібрання жінок зі всього світу вражає своєю різноманітністю: одяг, манери, традиції, але всі вони об’єднані однією метою — досягти гендерного балансу 50/50 в усіх частинах управління суспільним життям.

На правах приймаючої сторони, тон зібранню задала пані Джанет Каміло – очільниця міністерства Жінок Домініканської Республіки. Так, це правда – в Домінікані, де на кожні 100 жінок припадає 105 чоловіків утворене Міністерство Жінок ще у 1999 році!!!

На сесії будуть розглянуті наступні питання:

 1. Розширення прав та можливостей жінок та дівчат, зв’язок із Цілями сталого розвитку: роль систем соціального захисту;
 2. Важливість доступу до державних органів та інфраструктури.

26 січня друга сесія засідання буде відбуватись в закритому режимі. Ні для кого не є секретом, що чоловіки по всьому світу продовжують впроваджувати концепт «це чоловічий світ». Тому жінки Соцінтерну виробляють стратегію та тактику подальших дій на зміну вкорінівшогося стереотипу. Їхня мета 50% квоти представництва жінок у владних структурах та органах управління міжнародних громадських організацій.

Тільки через баланс представництва у владі можливо подолати прояви дискримінації жінок. Це стосується нерівності в оплати праці (в середньому жінка отримує на 20% менше зарплатні за еквівалентну роботу, яку виконує чоловік), проявів фізичного та психологічного насильства, обмеженого доступу до освіти, велике навантаження домашньою роботою та вихованням дітей.

Почесний президент Жіночого Соцінтерну, Пія Локателлі (Pia Locatelliнаголосила:  «Нашим пріорітетом має стати доступ молодих жінок до політичної влади, що сможе змініти майбутнє на краще…»

Не обійшли увагою й військові конфлікти. Жінки Соцінтерну закликають до партнерства, звертаючи увагу на те, що жодна жінка в сучасному світі не розпочала військову експансію.

Слід відзначити, що у цьому році правляча партія Домініканської Республіки – Революційна партія Домінікани (Dominican Revolutionary Party, PRD) відзначатиме своє 80-річчя. У Всесвітній Раді  Соцінтерну візьмуть участь політичні лідери з більш ніж ста країн.

 

Довідково: Соціалістичний Інтернаціонал жінок веде свою історію ще з 17 серпня 1907 року. Неурядова організація, має консультативний статус при Економічній та соціальній Раді ООН. Президент Жіночого Соцінтерну – чарівна Увафа Хаджі (Ouafa Hajji), членкиня політичного бюро Союзу народних сил (USFP), Морокко.

Цілями та завданнями Жіночого Соцінтерну є:

 • розширення участі жінок в політиці
 • промоція знань та розуміння гендерної рівності
 • проведення кампанії проти гендерної нерівності та дискримінації жінок у суспільстві
 • працювати задля миру, безпеки та прав людини
 • укріплювати відносини між членськими організаціями
 • розширювати відносини між членськими організаціями та іншими жіночими організаціями, що мають подібні цінності та погляди.

26 січня 2016 (Санто Домінго)

Далі буде….