Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Черкащина протестна: ситуація загострюється

02 червня, 2017, 13:05

Ситуація з виплатою заробітних плат на Черкащині стає дедалі гіршою. Її охоплюють протести та страйки. Загальну ситуацію в області прокоментував Голова Федерації професійних спілок Черкащини Петро Шевченко.

«В нас сьогодні стоїть Черкаський АЗОТ, не отримують зарплатню працівники обленерго. Прошу вибачення у всіх, хто їдучі через наш край, попаде у пробки та затори через блокування шляхів. Адже ми боремось.» – заявив Петро Шевченко.

30 травня акцію протесту провели працівники Смілянської медико-санітарної частини №14. Вони перекрили дорогу поблизу школи-інтернату (колишня школа №8), вимагаючи від влади виплати зарплати за п’ять місяців. До медиків приєдналися й освітяни – представники колективу інтернату. Вони протестували проти закриття свого навчального закладу.

Понад півсотні людей на кілька годин заблокували дорожній рух по вулиці Соборній. Громадський порядок забезпечували десяток поліцейських.

Нагадаємо, медична реформа обійшла стороною Спеціалізовану медико-санітарну частину №14 міста Сміла Черкаської області. Точніше не обійшла, а пройшла по ній, навіть не помітивши. Як наслідок – медичний заклад не було включено до мережі фінансування на 2017 рік. Зараз в СМСЧ-14 без заробітних плат залишились 167 працівників.

Як наслідок відсутності фінансування, зростають і борги за комунальні послуги. А тому, на медиків, які повернулись з акції протесту, чекав неприємний сюрприз. За велику заборгованість перед міським РЕМом, медсанчастину №14 відключили від електропостачання.

У ситуацію втрутився депутат обласної ради Іван Далібожак. Він зв’язався із заступником голови облдержадміністрації Сергієм Овчаренком та переконав його вплинути на смілянських енергетиків. Вони, до речі, оголосили безстроковий страйк через невиплату зарплати, а тому можуть знову відключити медсанчастину від мережі.

З приводу боргів по зарплаті на «Черкасиобленерго», обласні депутати направили звернення до Києва. Питання розглянула Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Після тривалих перемовин НКРЕКП оголосив варіант виходу із ситуації. Це перемовини із «Азотом», який є найбільшим боржником обленерго, та підписання угоди про складення графіку виплати заборгованостей на поточний рахунок «Черкасиобленерго».

Проте, цей варіант можливий тільки за умови початку роботи «Азоту» із наступного тижня. Зараз ситуація в галузі виробництва мінеральних добрив, також досить критична. Якщо Держава не втрутиться, тисячі працівників «Азоту» можуть залишитись взагалі без роботи. А Україна без вітчизняного виробництва мінеральних добрив.

Сьогодні 300 представників майже 4000-го колективу ПАТ “Черкасиобленерго” з вимогою погашення п’ятимісячної заборгованості по зарплаті дійшли до Кабміну. Завдяки рішучим діям працівників, консолідованості страйкового комітету та ініціативності профспілкового активу сьогодні вдалось добитись передачі на розгляд профільному комітету проекту постанови КМУ, підготовленого НКРЕКП, щодо прийняття механізму гарантованого фінансування екологічної броні. Документ дозволить виплатити заробітну плату всім енергетикам Черкащини.