Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Черкаська область може залишитись без електропостачання

17 травня, 2017, 16:49

У Черкаській області склалася надзвичайна ситуація навколо роботи ПАТ «Черкасиобленерго», на якому протягом 4-х місяців поточного року, не виплачується заробітна плата працівникам. Станом на 1 травня 2017 року сума боргу складає близько 95 млн. грн. Персонал не отримує заробітної плати із січня. Крім того відсутні матеріали, пальне, спецодяг та інше для виконання ремонтних робіт в діючих електроустановках.

«Проблема із виплатою заробітної плати почалася у серпні 2016 року. Бували затримки на місяць-півтора. Нині у нас затримка у 4,5 місяці. Це верх айсбергу. Через фінансову скруту на підприємстві немає ні пального, ні спецодягу, нічого. Коли немає засобів виробництва, то й люди непотрібні скоро будуть.» – розповів Голова профспілки ПАТ «Черкасиобленерго» Олександр Чорний.

Лише сьогодні зранку він підписав сім обхідних листів, і це лише по апарату підприємства. Люди вже втомились чекати. У прокуратурі повідомляють: за фактом відкрито кримінальне провадження за статтею “Невиплата заробітної плати”. Вже котрий місяць тривають слідчі дії.

З приводу кризової ситуації, яка склалася на ПАТ «Черкасиобленерго» учасники III Пленуму ЦК Профспілки працівників енергетики та електротехнічної промисловості України звернулися до Президента України П.О. Порошенка щодо сприяння у вирішенні питань відновлення фінансового стану підприємства, та виплати заборгованої заробітної плати працівникам.

У разі не виконання законних вимог працівників, профспілки обіцяють вдатися до більш рішучих дій. Адже, вступивши в колективний трудовий спір з адміністрацією ПАТ «Черкасиобленерго», провівши всі визначені законом примирні процедури, працівники оголосили страйк.  З 22 травня, якщо заборгованість не буде ліквідовано, страйкувати почнуть 12 підрозділів, у складі яких 3200 працівників. Такий масштабний страйк створить загрозу припинення електропостачання всього регіону.