Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Чернігівський НМЦ профспілок під атакою державних рейдерів

07 березня, 2017, 11:29

30 років тому, за ініціативою облпрофради, та за кошти профспілчан, в Чернігові був побудований Навчально-методичний центр профспілок. 30 грудня 1987 року його було здано в експлуатацію. Під керівництвом директора Тимошик Нонни Іванівни проводилась цілеспрямована робота по розбудові матеріально-технічної бази курсів, підвищенню ефективності системи профспілкового навчання.

Цей центр, став однією з головних кузень профспілкових кадрів України. Біда прийшла, звідки не чекали. В 2011 році Фонд державного майна звернув увагу на будівлю центру. Скориставшись юридичною невизначеністю права власності на цей будинок, адже після розвалу СРСР все профспілкове майно отримало статус «тимчасово державної власності», фонд подав до суду, з вимогою визнати цю нерухомість повністю державною власністю.

Кілька років судів різних інстанцій закінчились в 2015 році. Вищий господарський суд України признав будівлю центру державною власністю, не дивлячись навіть на те, що держава ані копійки не вклала в будівництво. Все робилось за рахунок профспілкових коштів. Однак, іншу вимогу фонду, про виселення центру з будівлі, суд тоді не задовольнив.

Після цього рішення Фонд держмайна начебто заспокоївся, але ненадовго. 24 лютого 2017 року до Господарського суду Чернігівської області надійшла заява від Фонду про виселення Чернігівського НМЦ профспілок із будівлі. Що саме цікаве, свою заяву фонд ніяк не обґрунтовує – вимагають виселити і крапка.

Юристи центру зараз вивчають всі матеріали справи, та готуються до судових баталій, віддавати профспілкове майно державі ніхто не збирається. Адже, зараз, на базі Навчально-методичного центру проводяться семінари, конференції всеукраїнських та міжнародних профспілкових і громадських організацій, бізнес-структур, органів державної влади усіх рівнів. Знищити цей Центр, профспілки не дадуть.


Довідково: 2-3 березня в Чернігівському НМЦ профспілок відбувся маштабний захід. Третя національна конференції в рамках Дансько-українського проекту на тему «Стан та перспективи розвитку соціального діалогу на регіональному та місцевому рівнях» зібрала в Чернігові все керівництво Федерації профспілок України, на чолі з головою ФПУ Григорієм Осовим, та чимало закордоних гостей. Також в заході взяв участь Державний секретар Міністерства соціальної політики України.