Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Черпак дьогтю в бочці меду

19 травня, 2017, 17:25

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі нарешті прийняла рішення про введення антидемпінгових мит на російські мінеральні добрива.

Зараз російські виробники є ключовими гравцями на українському ринку мінеральних добрив. Минулого року, Україна заплатила Росії за добрива більше мільйярда доларів. Загалом, на вітчизняному ринку, 90% фосфатних добрив, та до 70% азотних добрив – російського виробництва.

Українськи виробники, експерти та профспілки вже більше року наполягають на введенні мит. Адже через демпінг російських добрив, вітчизняна хімічна галузь опинилась на межі знищення, бо через ціну на природній газ, не в змозі конкурувати з росіянами.

В решті влада почула їх голос. Антидемпінгові мита, для російських виробників становитимуть 31,84%. Щоправда, не обійшлось без великої великого черпака дьогтю в цій бочці з медом для вітчизняних хіміків. Адже, для всіх інших іноземних виробників мінеральних добрив антидемпінгові мита скасовано.

«Члени МКМТ усвідомлюють той факт, що основними споживачами російських добрив є сільгоспвиробники та необхідно враховувати їхню позицію при введенні антидемпінгових заходів. Тому з метою забезпечення продовольчої безпеки існує нагальна необхідність вжиття заходів з диверсифікації поставок добрив в Україну (з Китаю, країн Близького Сходу, США та інших).» – вказано в рішенні.

Про аграріїв держава турбується, їх думка враховується, адже левову частину валютних надходжень до бюджету забезпечує експорт сільгосппродукції.  А хто буде думати про вітчизняну хімічну галузь, та десятки тисяч працюючих в ній людей? Експерти вже поділились на два фронти. Одні доказують що це шанс для вітчизняного виробника, інші вказують, що українські хімічні підприємства не зможуть конкурувати з іноземними, при існуючій ціні на газ.

Чи спасе це рішення МКМТ вітчизняну хімічну галузь, чи остаточно доб’є її – покаже час.