Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Четверта промислова революція та її вплив на ринок праці

15 вересня, 2017, 10:32

60% одежі та взуття, які люди купують під лейблами великих транснаціональних корпорацій, виготовляються в північно-східній Азії. Дешева робоча сила свого часу привабила в цей регіон майже всіх великих виробничників, і не лише одежі. До того ж в багатьох азіатських країнах навіть не чули про соціальний захист працівника, чи про безпеку праці. А 8-ми годинний робочий день і зараз для багатьох працівників регіону є недосяжною мрією.

Але, винахід 3-D печаті вже змінює цю картину. Згідно даних European Reshoring Monitor, з 2014 года близько 30 швейних компаний повернулись з Азії до Європи. Вони відкрили 700 робочих місць.

Хтось скаже, що таке 700 робочих місць в швейній галузі? Але, використання новітніх роботизованих технологій дозволяє цим невеликим фірмам працювати не гірше ніж великі Азіатські фабрики з тисячами працівників. До того ж значно економніше.

«Вы не можете себе представить, сколько ткани тратится впустую, когда работа выполняется вручную. На 10% больше!», – зауважує генеральний директор швейної компанії Адольф Мугерза.

З 2015 року, продажі роботів по світу зросли на 15%. Всі прогнози фахівців кажуть про наближення четвертої промислової революції. Але, поки що невідомо – хто виграє, а хто програє від цієї трансформації виробництва.

Одне зрозуміло – ринок праці чекають кардинальні зміни. Щоби працювати на новітніх роботизованих фабриках, потрібна дуже висока кваліфікація. Так, для управління роботами знадобляться люди, але потрібні будуть кваліфіковані працівники.

Фахівці вже пророкують кінець дешевого виробництва в Азії. Найбільш постраждають такі країни, як В’єтнам, Індонезія, Бангладеш, Камбоджа. Ці країни протягом десятків років використовувались транснаціональними корпораціями, для розміщення дешевого виробництва.

Саме цим країнам зараз загрожує масове безробіття. Адже, кваліфікованої робочої сили тут немає. Більш того, немає відповідної інфраструктури, яка може таких фахівців готувати.

Але, така інфраструктура є в Європі та США. Тому всі експерти погоджуються. Четверта промислова революція поверне виробництво з Азії в ЄС та Америку. І щоби країна не залишилась за бортом промислової революції, необхідно розвивати інфраструктуру підготовки висококваліфікованих працівників.


Довідково: На фотографії приклад комп’ютеризованого виробництва – швейний 3-D принтер. Може шити будь яку одежу, від шарфів до футболок.