Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Чи будуть врятовані ліси України?

31 січня, 2017, 17:20

Вкрай важкий стан лісівничої галузі поглиблюється. На цей час, з 5226 осіб, які працювали в лісогосподарських підприємствах півдня та сходу через відсутність заробітної плати звільнились понад 1700 фахівців. Протягом 2016 року, 2500 осіб працювали за режимом скороченого робочого часу, така ж кількість працівників була у вимушених відпустках, без збереження заробітної плати. Заборгованість із виплати заробітної плати по цих підприємствах на кінець року склала, за оперативними даними, – 4,1 млн.грн.

З четвертої спроби, 24 січня 2017 року, відбулась довгоочікувана робоча зустріч профспілкового активу лісогосподарської галузі з Міністром аграрної політики та продовольства України Тарасом Кутовим. Профспілчани окреслили ситуацію, яка склалася на сьогодні в трудових колективах підприємств півдня та сходу, оголосили ризики, які виникнуть через подальше зволікання з фінансуванням, а також вимогу Центрального комітету про негайне вирішення питання з виділенням коштів на здійснення лісогосподарських заходів.

Профспілчани підкреслили, зараз, лише завдячуючи високому лісовому патріотизму, лісівники підвенних та східних областей вберегли ліс від великих пожеж, шкідників та лісокрадів. Проте, якщо ситуація кардинально не зміниться, та ці лісгоспи можуть встати остаточно. Більш того, під загрозою і підприємства в інших обласятх країни.

В ході перемовин Міністр дав доручення т.в.о. Голови Держлісагенства Христині Юшкевич, про негайне направлення узгоджених з Профспілкою розрахунків на необхідну кількість коштів з Держбюджету, та негайного подання Комітету Верховної Ради України з питань бюджету пропозицій щодо їх виділення на лісогосподарські заходи з інших програм. Тепер, від народних депутатів залежитиме, чи будуть врятовані ліси України.