Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Чи можливі в Україні страйки?

23 березня, 2017, 17:41

«Чи можливі в Україні страйки?», дискусія на цю тему зібрала 22 березня профспілчан, депутатів, юристів та роботодавців. Серед запрошених – представники первинних профспілкових організацій, всеукраїнських галузевих профспілок, національних профоб’єднань, Міністерства соціальної політики України, Національної служби посередництва і примирення, Верховної Ради України, організацій роботодавців та їх об’єднань, громадських організацій, ЗМІ.

«На жаль, українські профспілки використовують таку форму протесту, як страйк, недостатньо. Тому чимало причин. Насамперед, це стосується недосконалої законодавчої бази. Тут треба розмежувати страйки у зв’язку з порушенням прав, які повинні мати досить швидку процедуру розгляду, та страйки з вимогами відстоювання інтересів трудівників, наприклад, підвищення зарплати, покращення умов та безпеки праці, де є місце і час, щоб вести конструктивну дискусію.» – зазначив у своєму виступі Голова Федерації профсплок України Григорій Осовий.

Він проінформував присутніх, що Федерація профспілок України підготувала відповідний законопроект, який вже передано народному депутату України, представнику ФПУ у Парламенті Сергію Капліну. Один з аспектів цього документу – це скасування заборони страйків. Друге – розмежування страйків по категоріям, по правам, та по інтересам.

Лише протягом 2016 року зареєстровано 118 колективних трудових спорів (конфліктів), з них 112 на рівні підприємства, кількість працівників, трудові права яких порушено постійно зростає та за минулий рік склала понад 240 тис. осіб. Заборгованість із виплати заробітної плати протягом останніх років не зменшується, та складає близько двох мільярдів гривень і стосується сотень тисяч працівників. Цифри свідчать про достатність підстав для згуртованості працівників при відстоюванні своїх трудових прав, та для проведення страйків. Проте, чому працівники обирають проведення акцій протесту замість страйків?

Причини низької страйкової активності в Україні можуть полягати, як в складних нормативно-правових процедурах, які затягують вирішення трудових спорів на місяці і навіть роки, так і в слабкості традиції потужного страйкового руху. Так чи інакше, низька страйкова активність та поодинокість використання законодавчо гарантованого права на страйк, лишають за собою цілу низку запитань.

«Тільки спільною, активною, та ефективною діяльністю всіх прогресивних, демократичних та здорових сил суспільства можна змінити на краще ситуацію зі станом прав людини праці, і законодавчу базу для цього.» – наголосив Народний депутат України Сергій Каплін.