Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Чи не зарано давати волю українському бізнесу?

17 березня, 2017, 10:13

Сьогодні Асоціація правників України запрошує проводить засідання для обговорення практичних аспектів перевірок роботодавців Державною службою України з питань праці. Серед питань, запланованих до розгляду, правове регулювання підстав та порядку проведення перевірок, та судова практика з оспорювання суб’єктами господарювання дій та рішень Державної служби України з питань праці.

Питання актуальні… Для бізнесу. А ось для працівників більш актуальним було б обговорювання інших питань. Наприклад, практика виконання трудового законодавства, та примусове виконання роботодавцем положень про безпеку праці.

Останнім часом проходить дерегуляція бізнесу. Опрацьовується питання запровадження декларативного принципу державного нагляду за станом охорони праці, планується зменшення кількості дозвільних документів на роботи підвищеної небезпеки – з 26 до 18.

«Бізнес має взяти на себе ризики, пов’язані з роботами підвищеної небезпеки і використанням відповідного обладнання. В свою чергу Держпраці залишає за собою контроль за тим, наскільки чесно і правомірно бізнес застосовує декларативний принцип», – наголошує Голова Держпраці Роман Чернега.

Але, чи не зарано давати таку волю українському бізнесу? Адже за рішеннями Держпраці, особливо в сфері охорони праці, часто густо залежить життя людей. А відношення роботодавців до цих питань можна легко побачити, навіть на прикладах цього місяця:

3 березня – аварія на шахті «Степова». 8 гірників загинуло, 21 травмовано. 16 березня – вибух на ВАТ «Запорізький коксохимічний завод», загинуло 4 людини.

А тепер візьмемо іншу сторону роботи Держпраці, контроль за офіційним оформленням працівників. Що було б у випадку, якщо всі ці загиблі не були оформлені офіційно – жодна з їх родин не отримала б ні копійки компенсацій. І коли кажуть, що нові штрафи за порушення трудового законодавства космічні, а ЄСВ стало завелике, виникає питання – а скільки, на думку бізнесу, коштує життя працівника?

Ми не кажемо, що всі роботодавці порушують трудове законодавство. Серед українських бізнесменів є чимало чесних та відповідальних людей, які піклуються про своїх працівників. Але, приведені приклади змушують замислитись, чи не зарано проводиться дерегуляція бізнесу.

До того ж, виникає питання – чому провідні правники збираються лише при обговорювані захисту бізнесу, а захист працівників повністю ліг не плечі інспекторів Держпраці та профспілок. Федерація профспілок України фіксує край незвичайну ситуація з безпекою та умовами праці в країні. Згідно статистики, минулого року, лише на підприємствах Мінрегіонвугілля мали місце 483 нещасні випадки, в тому числі 12 із смертельними наслідками. Урядом не фінансується і не виконується прийнята соціальна програма поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища на 2014-2018 роки, а фінансування профілактичних заходів і засобів охорони праці з боку роботодавців є явно недостатнім.

Враховуючи вищезазначене, ФПУ має намір звернутись з вимогою до Уряду та Держпраці, активніше проводити роботу із забезпечення безпеки праці.