Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Чи варто українцям очікувати на підвищення якості продукції

30 грудня, 2016, 13:17

Сьогодні Президент України підписав закон №3153, про особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності. Згідно документу мораторій на перевірки бізнесу, який діє з 2014 року, подовжено до кінця 2017.

Спочатку мораторій було запроваджено для реформування наглядових служб, щоб знищити в них корупцію. Проте, пройшло вже два роки, а кардинальних змін в контролюючих органах так і не відбулось. Мораторій продовжує діяти.

Відчувши повну безкарність, недобросовісні підприємці почали збільшувати свої прибутки завдяки заощадженню на якості, та безпеці продукції чи послуг. Це призводить до систематичного порушення прав споживачів.

Країну регулярно сколихують повідомлення про масові отруєння людей, та вилучення тон контрафактного алкоголю. А знайти на прилавках супермаркетів прострочений товар, стало повсякденним явищем.

Чому? Тому що згідно мораторію планові перевірки органами Державного контролю проводяться лише згідно письмової заяви суб’єкта господарювання. Тобто, за його запрошенням.

Позапланові перевірки ж, настільки перекрили бюрократичними бар’єрами, що підприємець може спокійно дізнатись про них заздалегідь, та підготуватись. Звідки дізнатись? З сайту Державної регуляторної служби. Саме там повинна бути опублікована згода ДРС на проведення такої перевірки. Без цієї згоди, інспекторів контролюючих органів можуть навіть не пустити на поріг.

Щоправда для деяких служб цього разу зробили виключення. А саме для органів державного регулювання діяльності у сферах енергетики та комунальних послуг, органів, що здійснюють державне регулювання ринку цінних паперів, та центральних органів виконавчої влади, що реалізують державну політику у сферах безпечності та окремих показників якості харчових продуктів.

Позитивним є і той момент, що в законі є чітко прописані строки для реформування контролюючих служб. Згідно документу, у Кабінету Міністрів є шість місяців, щоб розробити і затвердити стратегію та програму реформування системи державного нагляду.

Українцям же лишається сподіватись що в 2017 році Уряд встигне не тільки розробити програму реформ, але й провести їх. І врешті повернути під контроль Держави якість товарів та послуг.