Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Чи зацікавлена держава в збереженні галузі виробництва мінеральних добрив?

02 червня, 2017, 11:20

Стан галузі виробництва мінеральних добрив розглянула на черговому засіданні Центральна Рада профспілки працівників хімічних та нафтохімічних галузей промисловості України. За його підсумками було прийнято звернення до Президента України Петра Порошенка, Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, Першого віце-прем’єр-міністра – міністра економічного розвитку та торгівлі України Степана Кубіва щодо збереження галузі з виробництва мінеральних добрив. В ньому чітко викладено важкий стан галузі.

У 2016-2017 роках підприємства хімічного комплексу через значне підвищення ціни на природний газ, який є сировиною для виробництва азотних міндобрив, вимушені були неодноразово зупинятися, що спричиняло збитковість виробництва і виникнення заборгованості перед постачальниками газу й енергоресурсів та колективами підприємств.

«Від початку березня ц.р. одночасно припинено подачу газу та примусово зупинено підприємства «Рівнеазот», «Сєвєродонецьке об’єднання Азот», «Азот» у м. Черкаси, внаслідок чого значно погіршився їх фінансовий стан. Ці підприємства є містоутворюючими, на них працює понад 15 тисяч кваліфікованих робітників і спеціалістів, які протягом 5 місяців не отримують заробітної плати. Загальна заборгованість із виплати заробітної плати становить 228 млн. грн. Сім’ї працівників залишилися без засобів існування.» – зазначено в зверненні.

На численні листи профспілок, роботодавців і колективів щодо вирішення питання роботи підприємств, що надсилались раніше, владні структури не реагували, або надсилали відписки.

У хіміків склалось враження, що держава не зацікавлена у роботі українських підприємств, які здатні забезпечити на сто відсотків потребу вітчизняних аграріїв в азотних мінеральних добривах. При цьому для закупівлі імпортних міндобрив, переважно російського походження, у 2016 році витрачено понад 800 млн. дол. США. А ще зовсім недавно експорт мінеральних добрив значно поповнював бюджет України.

На сьогодні у підприємств ще є можливість відновити виробництво за умови одержання природного газу за прямими договорами з постачальниками, у тому числі на давальницькій сировині, надання дотацій сільськогосподарським товаровиробникам для часткової компенсації вартості міндобрив, що закуповуються у вітчизняних виробників та термінового введення антидемпінгових заходів щодо імпорту міндобрив з Російської Федерації, запровадивши мито понад 40 % (зараз 31,8%).

Подальше зволікання з відновленням роботи підприємств призведе до звільнення багатьох тисяч працівників, у тому числі висококваліфікованих, які готувалися протягом тривалого часу, масового безробіття і збільшення навантаження на Фонд соцстраху на випадок безробіття, значного зростання соціальної напруги.

Про результати розгляду звернення, Профспілка працівників хімічних та нафтохімічних галузей промисловості України просить обов’язково проінформувати. Адже, необхідно роз’яснити трудовим колективам, які тривалий час не отримують зарплати, на що їм розраховувати. Профспілчани сподіваються, що з відповіді буде зрозуміло – чи зацікавлена держава в збереженні галузі виробництва мінеральних добрив.