Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

IKEA відмовилась від заводу на Львівщині через порушення прав робітників

12 листопада, 2019, 13:50

Компанія ІКЕA не відкриватиме на Львівщині завод, оскільки умови праці для робітників на українських підприємствах, що мали стати партнерами бренду, не відповідають нормам та принципам Global Compact. 

Про це розповіла голова Всеукраїнської профспілки виробничників і підприємців Наталія Землянська.

 ІКЕA є учасницею Global Compact або Глобального Договору. Це ініціатива ООН, основна ціль якої – соціальна відповідальність бізнесу як запорука світового сталого розвитку. Всі учасники, а це близько 9 тисяч компаній,  мають впроваджувати принципів захисту трудових прав, охорони навколишнього середовища, боротьби з корупцією. Такі ж вимоги вони ставлять і до партнерів по виробничому процесу.  І, на жаль, компанії, що наразі працюють в Україні,  не продемонстрували дотримання елементарних трудових прав. Якщо через фактичну відсутність перевірок умов праці з боку держави вони могли не боятись відповідальності за українським законодавством, то, зрештою, отримали “покарання” втратою вигідного партнера, – зазначила вона.

Раніше про відмову ІКЕA від планів по будівництву заводу на Львівщині  розповів виданню Tvoemisto.tv  керівник управління інвестиційної політики Львівської ОДА Роман Матис.

Компанії світового рівня мають вимоги до партнерів: якість робочого місця, ставлення до працівників. Багато українських компаній навіть не задумувались над тим, що у них запитають, чи їхні працівники добре їдять, чи робочий графік – 8 годин. Якщо нема відповідності вимогам, IKEA каже: ти не можеш бути нашим партнером. Ви собі уявляєте, що відбувається у деревообробній галузі Львівщини? Є галузі, які можна назвати зразковими, але, на жаль, більшість з них із іноземними інвестиціями, – сказав він.

За словами Романа Матиса, компанія може повернутись, коли вітчизняний бізнес дозріє та буде готовий до партнерства.

Як відомо, наразі представництво IKEA в Україні обмежено інтернет-магазином. Також наприкінці 2019 року планується відкриття магазину міського формату в київському ТРЦ Blockвuster Mall .