Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Credit Suisse – соціальна нерівність в світі поглиблюється

14 листопада, 2017, 15:08

Один відсоток найбагатших людей в світі володіють статками, які мають 3,8 мільярда людей на Землі. А нове дослідження Credit Suisse показує, що розрив між багатими і пересічними громадянами збільшується. Про це повідомляє «The Guardian».

В 2008 році, під час фінансової кризи, у 1% людей був статок, як у 42,5% населення планети. Через 9 років статки найбагатших досягли 50% (140 трильйонів доларів).

«Багатство найбагатших людей в 2013 році досягло рівня 2000 року, і надалі з кожним роком тільки збільшувалося», – сказано в звіті про світове багатство Credit Suisse.

В останні роки кількість доларових мільйонерів неухильно зростає. Близько 2,3 мільйона людей щорічно стають мільйонерами. Таким чином, їх загальна кількість у світі досягає 36 мільйонів.

«Кількість мільйонерів, які збанкрутували в 2008 році, зараз активно відновлюється і вже в три рази перевищила кількість мільйонерів у 2000 році», – повідомляється в дослідженні.

Ці мільйонери, які складають менш як 0,5% світового населення, контролюють 46% загального світового багатства. При цьому, 3,5 мільярда людей мають активи менш як 10 тисяч доларів. У сукупності ці люди, на частку яких припадає 70% працездатного населення у світі, мають лише 2,7% світового багатства.

У доповіді говориться, що бідні в основному живуть у країнах, що розвиваються, причому понад 90% дорослого населення в Індії та Африці мають статок менш як 10 тисяч доларів США.

«У деяких країнах з низьким доходом частка такого населення близька до 100%. Для багатьох країн це є нормою, а не виключенням», – додають дослідники.

Питання соціальної нерівності за доходами є актуальним і для України. Статки 6 найбагатших українців становлять майже 10% ВВП країни. Це в два з половиною рази більше ніж планують виділити в країні на охорону здоров’я в 2018 році, та майже в два рази більше ніж запланований бюджет ЗСУ на 2018 рік.

В той же час, мінімальна пенсія в країні складає 1475 гривень, її отримують 300 тис людей. Мінімальна заробітна плата – 3200 гривень, за даними Держстату її отримують 9% штатних працівників в країні.