Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Уряд остаточно відмовився від регулювання цін на продукти харчування

08 червня, 2017, 17:27

Уряд остаточно скасував державне регулювання цін на продукти харчування. Про це йдеться в постанові Кабміну №394 від 7 червня 2017 року. Набере чинності вона 1 липня 2017 року.

«Головна мета цих змін зниження адміністративного тиску на бізнес, усунення надмірного втручання держави в економічні процеси, розвиток конкуренції та дебюрократизація (дерегуляція) у сфері ціноутворення.» – прописано у поясненні до документа.

Урядовці очікують, що це рішення спростить процедуру зміни цін у залежності від цінових коливань ринку, що дозволить виробникам швидше реагувати на зміни кон’юнктури. Нагадаємо, з 1 жовтня 2016 року Уряд розпочав пілотний проект, щодо тимчасового скасування державного регулювання цін на продукти харчування. Судячи з постанови – пілотний проект визнано вдалим.

Крок дуже сміливий, навіть в Європі влада контролює ціни на головні продукти харчування. В Іспанії здійснюється контроль та регулювання цін на товари першої необхідності, а також на товари та послуги, виробництво яких монополізоване. Питома вага встановлених безпосередньо державою та регульованих цін у загальній споживчій структурі товарів і послуг складає близько 10 %. У Франції, незважаючи на визнання загальних принципів вільного встановлення цін в умовах ринкового господарювання, до повноважень держави входить пряме регулювання цін на сільськогосподарську продукцію, природний газ, електроенергію, транспортні послуги.

В Україні не всі представники влади зрозуміли цей крок Уряду. Депутати Київської обласної ради навіть вимагали від Кабінету міністрів повернути регулювання цін на соціальні продукти харчування, та закликали своїх колег з інших областей зробити аналогічні звернення.

Проте, ані депутати облради, ані профспілки, які також виступали проти такого рішення, не були почуті Урядом. З 1 липня всі обмеження, щодо цін на продукти харчування, остаточно будуть зняті. Нажаль, постанова не каже, що робити українцям, зарплати яких зростають далеко не так швидко, як ціни на полицях магазинів.