Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Державний бюджет 2018 – чого очікувати?

31 серпня, 2017, 09:32

Кабінет Міністрів планує 15 вересня внести у Парламент проект бюджету на 2018 рік. Про це заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Документ зараз доопрацьовують, але урядовці вже розповідають – які приіоритети вирішили закласти в головний фінансовий документ країни.

«Важливими напрямками роботи Уряду у 2018 році є продовження децентралізації і зміцнення місцевих бюджетів, підвищення соціальних стандартів, стимулювання промисловості й створення нових робочих місць. Проект бюджету-2018 формується у відповідності до цих пріоритетів», – говорить Міністр фінансів Олександр Данилюк.

Він наголошує, що бюджетні кошти – це спільна відповідальність, тому кожна копійка має витрачатися ефективно, адже це гроші платників податків. Зокрема, урядовці зосередили увагу на важливості створення нової формули розподілу освітньої субвенції на 2018 рік. Вирішується питання запровадження нових методів фінансування первинної медичної допомоги, на яку у 2018 році передбачається спрямувати 14,3 млрд грн.

Розробники законопроекту досить оптимістично заклали в головний фінансовий документ України економічне зростання в розмірі 4% за 2018 рік. Позитивні настрої уряду підтверджує і той факт, що прибуткова частина бюджету була збільшена на 15%. Передбачається, що в новому році країна отримає доходи в сумі 884 мільярдів гривень.

При цьому основними джерелами надходжень традиційно залишаються всілякі податки і збори, в числі яких – ПДВ, акцизні збори і податок на дохід з фізичних осіб. Ще одна прибуткова стаття – конфіскації рахунків і майна чиновників від минулої влади.

Що стосується соціальної сфери – працююче населення країни не має розраховувати на різке підвищення рівня оплати праці, бо не так давно в Україні були значно підвищені стандарти мінімальної заробітної плати. Тим не менш, автори законопроекту розглядають можливість підвищення окладів для деяких категорій працівників бюджетної сфери, в числі яких — лікарі та вчителі.