Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Держпраці та профспілки проти незадекларованої праці

22 червня, 2017, 10:00

Пілотна компанія з подолання незадекларованої праці стартувала в 4 областях України, в Львівській, Одеській, Херсонській і Черкаській. Вона проходить в рамках проекту Міжнародної організації праці «Зміцнення системи інспекції праці і механізмів соціального діалогу».

Для реалізації цього проекту край необхідно налагодити співпрацю між Держпраці роботодавцями та профспілками. Тому, національний координатор проекту Софія Литвин проводить семінари в усіх областях, де стартує пілотна компанія. В Одесі вона ознайомила із завданнями заступника директора департаменту з питань праці Держпраці Олену Коновалову, голову правління Об’єднання організацій роботодавців Одеської області Леоніда Шемякіна, голову Федерації профспілок України в Одеській області В’ячеслава Буратинського, та окреслила проблеми, які стоять перед учасниками проекту.

Ситуація, щодо нелегального працевлаштування в Одеській області, та і по всій Україні не дуже гарна. Нелегальну працю використовують в усіх куточках країни. Здебільшого це маленькі приватні підприємства, штат яких не перевищує 10 осіб. Але трапляються і більш великі фірми, де працюють неоформлені працівники.

Голова ФПУ в Одеській області В’ячеслав Буратинський зазначає, що на тих підприємствах, де є профспілки та укладено колективні договори, не практикується використання незадекларованої праці. Проблема в тому, що на маленьких підприємствах – профспілок немає. Тобто укладати колективний договір немає кому, а якщо він і є, то ніхто не слідкує за його виконанням.

Ця проблема характерна для всієї України. По кілька разів на місяць на сайті Держпраці публікують інформацію про фірми, де було виявлено нелегальних працівників, та суми штрафів, які накладені на порушників – сотні тисяч гривень. По 96 тисяч гривень за кожного неоформленого робітника.

Зараз, профспілки піднімають питання – законодавчо закріпити необхідність колективних договорів на всіх підприємствах. Сьогодні потрібні прориви на користь найманих працівників на найбільш важливих напрямах соціально-трудових відносин.