Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Дитяча праця: урядовці обговорили з профспілками масштаби проблеми

17 липня, 2017, 16:19

У рамках проекту Міжнародної організації праці «Глобальна програма дій у сфері дитячої праці» 13 липня 2017 року відбувся круглий стіл, під час якого обговорювали результати Національного обстеження дитячої праці в Україні 2014–2015 років. Участь у заході разом з урядовцями взяли й чисельні представники профспілок – наявність профспілки на підприємстві гарантує дотримання законодавства, зокрема, у питанні дитячої праці.

«На підприємствах, де є профспілка, праця дітей регулюється відповідно до закону: вік дітей, тривалість робочого часу, умови праці, поєднання роботи і навчання. За цим стежить профспілка», – зазначив Голова Профспілки працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України Василь Андреєв.

Національне обстеження дитячої праці в Україні 2014–2015 років, по суті є другим глобальним аналізом дитячої праці в Україні. У порівнянні з першим, який проводили у 90-х роках, цей дозволив отримати більш широкий спектр статистичних даних щодо працюючих дітей.

У 2014 році загальна чисельність дітей віком від 5 до 17 років в Україні становила 5,2 млн осіб, з них 607,4 тис. працювали.

 Фахівці змогли з’ясувати: рівень освіти дітей, види робіт, які виконують діти, кількість робочих годин на тиждень та види винагороджень, умови праці та небезпеки для здоров’я дітей на робочих місцях, професійні захворювання та травматизм, процес прийому на роботу та інші особливості застосування дитячої праці. Також дослідження дало можливість проаналізувати найгірші форми дитячої праці.

Учасники впевнені, задля виявлення та протидії дитячій незадекларованій праці, край необхідний постійний обмін інформацією між соціальними службами, інспекторами праці, профспілками та правоохоронними органами.

 «У 2017 році виявлено 111 неповнолітніх працівників, з них 27 дітей працювали з порушенням трудового законодавства, з 10-ма особами не був укладений трудовий договір, 1 дитина працювала понад нормований час», – навів статистичні дані Голова Держпраці Роман Чернега.

Аналіз має допомогти відповідним службам та органам, які пов’язані з виявленням та подоланням дитячої праці, у виконанні їхніх обов’язків. А також стати важливим доробком для міжнародної практики з викорінення дитячої праці.