Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Дитяче оздоровлення під пильним контролем профспілок

13 березня, 2017, 11:34

Перспективи літнього дитячого оздоровлення в 2017 році обговорили 10 березня в Федерації профспілок України. В нараді взяли участь представники Міністерства соціальної політики, ряду всеукраїнських галузевих профспілкових організацій та регіональних профоб’єднань, апарату ФПУ.

Зараз головна проблема – вартість дитячої оздоровчої путівки. Адже прогнозується, що у 2017 році вона ще зросте на 25-30 % і стане фінансово недоступною для більшості батьків через їхню неспроможність оплатити високу вартість дитячої путівки.

Зараз, вартість двотижневого дитячого відпочинку коливається від 3900 гривень у туристичному таборі на Київщині, до 7700 гривень елітному таборі на Львівщині. Приморські табори Херсонської області будуть коштувати від 5600 до 6600 гривень, в залежності від місяця.

«На жаль, це питання у сучасних складних соціально-економічних умовах дійсно стає гострою проблемою. Залишається болючою темою питання фінансування дитячого оздоровлення та відпочинку. А загострюють її ще й суто суб’єктивні фактори, коли ряд чиновників різного рівня не виконують свої обов’язки по забезпеченню належного відпочинку дітей та юнаків.» – зауважив Заступник голови ФПУ Євген Драп’ятий.

Оособливо болісною ця проблема є для працівників бюджетних установ та організацій, які мають невисоку заробітну плату, а роботодавець не в змозі їм допомогти в оплаті дитячої оздоровчої путівки, бо бюджети цих установ не передбачають коштів, які можна було би спрямувати на дитяче оздоровлення. Тому це питання не може бути врегульоване через колдоговір, як це мало би бути за законодавством. Через занизький рівень зарплати бюджетників, їхні профспілкові внески також є замалими і тому профспілкові комітети мало чим можуть допомогти батькам – членам їхньої профспілки в оплаті дитячої путівки.

Вирішити ці питання самотужки, ні дитячі табори, ні профспілки, ні влада не зможуть. Діяти потрібно спільно. Так, можна через Фонд соціального страхування, частково компенсувати дитячим оздоровчим закладам витрати на харчування дітей. В свою чергу, ФПУ може посприяти направленню медичних працівників для роботи в дитячих оздоровчих таборах протягом літа з частковим фінансуванням їхньої заробітної плати за рахунок коштів самої установи охорони здоров’я.

Було і чимало інших пропозицій. Але, опрацьовувати їх необхідно швидко. Літо наближається, і більшість українців вже починають планувати відпочинок своїх дітей.