Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

До 2050 року працеспроможних українців поменшає на 6.6 млн

16 листопада, 2017, 11:51

Населення України невпинно скорочується. Про це свідчать дані Інституті демографії та соціальних досліджень імені М. В. Птухи. Згідно прогнозу Інституту, до 2050 року українців стане менше на 5,5 млн.

Значно зменшиться кількість населення працеспроможного віку – на 6,6 млн людей. А ось чисельність тих, кому за 60, збільшиться на 2,6 млн. При цьому вікова група людей передпенсійного та пенсійного віку складатиме 33% населення країни. Співвідношення працеспроможного населення та людей похилого віку зменшиться з теперішніх 2,6 до 2 на початку 2030 року і до 1,5 до кінця 2050 року. Тобто на кожних трьох працюючих будуть приходитись два пенсіонери.

Провідний науковий співробітник Інституту Лідія Ткаченко зазначає, ці дані не є сенсацією. Моніторинг демографічної ситуації в країні проводиться постійно, і тенденція до зменшення кількості українців спостерігається протягом багатьох років. Науковець зауважує, щоб мінімізувати наслідки скорочення населення, необхідні рішучі дії влади в усіх сферах.

«Ухвалення на державному рівні Національного плану дій з питань старіння, навіть в декларативній формі, стало б підтвердженням розуміння складності цього питання і уваги до становища літніх людей, дало б можливість поставити задачу в якісно новому форматі, в тому числі із залученням громадського сприяння та донорських коштів», – говорить Лідія Ткаченко.

Проблема старіння нації не є винятковою для України, з нею зіштовхнулись майже всі країни Європи. Але, завдяки довшій тривалості життя та розвиненій медицині й соціальному забезпеченню, в країнах ЄС не спостерігається такого різкого скорочення населення. До того ж відіграє свою роль і міграційний фактор, в пошуках кращої долі за кордон виїжджають багато українців.

Подолати цей фактор можливо – необхідно лише створити умови, щоб люди могли отримувати гідну зарплату. Саме за це виступає Федерація профспілок України. Так, однією з поправок до проекту Державного бюджету на 2018 рік, ФПУ висуває підвищення прожиткового мінімуму до фактичного, який складає 3581 грн та збільшення мінімальної заробітної плати.