Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

До боротьби за права працівників українських уранових шахт долучились глобальні профспілки

18 серпня, 2017, 12:57

Сьогодні представники профспілки працівників атомної енергетики та промисловості України пікетували Кабінет міністрів через ситуацію, що склалась на Смолінській та Інгульській уранових шахтах.

Нагадаємо, останні тижні працівники Смолінської та Інгульської уранові шахти проводять постійні акції протесту, через зволікання з питанням продовження ліцензії. Шахти простоюють. Перша зупинилась 31 травня, друга – 4 червня. Збитки ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» перевищили 300 млн грн, не сплачуються податки в центральний та місцеві бюджети, не виплачується заробітна плата.

«Люди доведені до відчаю, зневірені діями влади по зміцненню економіки держави, та готові на самі непередбачувані протестні дії задля захисту своїх конституційних прав на працю», – зауважує голова Атомпрофспілки Валерій Матов.

До вирішення питання Смолінської та Інгульської уранових шахт, які не працюють вже три місяці, приєднались і глобальні профспілки. Генеральний секретар Глобального Союзу IndustriALL Вальтер Санчес направив листа президенту України та Прем’єр-міністру з закликом негайно вжити заходів за для вирішення ситуації.

«Смолінська та Інгульська уранові шахти не працюють протягом останніх 3 місяців по причині затримки продовження експлуатаційної ліцензії, що призвело до суттєвого погіршення умов праці та зменшення заробітної плати зокрема, та підриває гарантії зайнятості для 3000 шахтарів, а потенційно може вплинути на роботу всього колективу ДП СхідГЗК (7 000 працівників)», – зауважує Вальтер Санчес.

В зв’язку з цим Глобальний Союз IndustriALL закликає Уряд України гарантувати зайнятість, заробітну плату та виплати в повному обсязі для всіх працівників Смолінської та Інгульської уранових шахт, особливо в цей критичний момент, коли питання продовження ліцензії на експлуатацію знаходиться ще в процесі вирішення.

Фахівці зауважують, спланована атака на атомно енергетичний комплекс країни йде вже другий рік. І це не зважаючи на те, що лиже завдяки йому Україна пережила втрату енергетичних ресурсів Донбасу.

«Первую половину 2017 ядерная энергетика опять проявила себя наилучшим образом. В условиях блокады поставок угля с оккупированных территорий, при полной остановке энергоблоков ТЭС, работающих на антраците, АЭС давали стране более 60% электроэнергии», – каже Директор по зв’язкам з громадскістю Асоціації «Український ядерний форум» Ольга Кошарная.

Навіщо це робиться, та кому вигідно знишувати атомну енергетику в Україні – можна прочитати в статті Ольги Кошарної за посиланням.


Глобальний Союз IndustriALL є одним з найбільших у світі. Він представляє 50 мільйонів працівників в 140 країнах світу, зайнятих в гірничодобувній, енергетичній та виробничій галузях. У своїй роботі, глобальний союз кидає виклик як Урядам різних країн, так і транснаціональним корпораціям. IndustriALL бореться за нову економічну та соціальну модель, в якій першочергове значення отримає людина.