Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

До кінця року населення України може скоротитись на 200 тис.

18 вересня, 2017, 12:00

За півроку населення України скоротилося на 100 тисяч людей. До кінця 2017 року ця цифра може подвоїтися. Демографи констатують зростаючу смертність в Україні, тоді як народжуваність з 2012 року впала майже на 120 тисяч на рік.

Багатодітні родини, де є п’ятеро діток від 3,5 до 16 років, в Україні дедалі рідшають. Дослідження довели, що нині більшість подружжів не готові народжувати багато – щонайбільше двох дітей. Але наразі навіть до цього показника українці не дотягують – дві дитини має лише кожна друга родина, а маленьких українців за перші півроку 2017 з’явилось на 12 тисяч менше, ніж торік. Демографи говорять про сукупність причин, серед яких війна, фінансовий стан і невпевненість у майбутньому.

У Верховній Раді, ще в квітні було зареєстровано законопроект №6063-д, який передбачає збільшення виплат на дитину і прив’язку до прожиткового мінімуму. Адже, тих грошей, що сьогодні дає держава за народження, вистачає хіба на основне. Нині виплати на народження дитини становлять 41 тисячу 280 гривень – цю суму визначили ще 2014 року. Є в законопроекті і повернення безкоштовного харчування у школах та проїзду у громадському транспорті.

«Підвищення рівня державної соціальної підтримки сімей з дітьми є достатньо ефективним інструментом, який дозволяє підвищити рівень соціальної захищеності дітей та покращити демографічну ситуацію», – йдеться у пояснювальній записці до законопроекту.

Демографи погоджуються – збільшення виплат і справді може допомогти з народжуваністю. Однак, є речі, які держава може зробити і без виплат додаткових грошей батькам – дитячі садки, програми підтримки молодих сімей, відпустки, гнучкі графіки і можливість часткової зайнятості, перекваліфікації тощо.

Питання демографічної кризи в Україні стає це більш актуальним, якщо згадати – за оцінками експертів програми розвитку ООН в Україні, оприлюдненими у березні 2017 року, 60% населення України перебувають за межею бідності.