Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

До трагедії на «Степовій» могло призвести порушення умов безпеки праці

15 березня, 2017, 14:33

Урядова комісія оприлюднила перші результати розслідування щодо аварії на шахті «Степова». Зараз, фахівці вивчають наявність небезпечного обладнання в шахті, хто його закуповував, та чому те чи інші системи не працювали, або працювали частково.

Вже виявлено кілька грубих порушень техніки безпеки. Так в шахті замість необхідного обладнання для провітрювання потужністю 450 м3/год, стояло слабкіше, потужністю усього 120 м3/год. Також з’ясовано, що під час аварії не спрацювала диспетчерська система УТАС, яка повинна була сповістити гірників про небезпеку та вивести їх із шахти. До речі, сама система достатньо нова, їй всього три роки.

А саме цікаве – під час трагедії, на шахті «Степова» не було дозволу на проведення небезпечних робіт. Та й не лише на ній.

«При расследовании было установлено, что еще несколько шахт, входящих в ГП «Львіввугілля», не имеют на сегодня разрешений. Таким образом, мы составляем общую карту, начиная от закупки систем проветривания шахты, средств личной безопасности шахтеров, систем оповещения, к ответственности руководства шахты и государственного предприятия.» — заявив міністр регіонального розвитку та будівництва Генадій Зубко.

Зараз Держпраці проводить розслідування, які приписи видавались підприємству протягом 2016 – 2017 років, чи були вони виконані, та чому на день трагедії дозволу на проведення небезпечних робіт в підприємства не було.

Члени комісії погодились – існуючі заходи з контролю за небезпечними виробництвами недостатні. Ліквідація Держгірпромнагляду, та передача всіх повноважень до Держпраці стало не самим кращим кроком Уряду. Тому вже зараз можна казати, що однією з рекомендацій комісії стане – розглянути можливість посилити контроль на підприємствах підвищеної небезпеки. Адже, за існуючими реаліями, трагедія, що сталась на «Степовій», може повторитись на будь якій іншій шахті країни.