Увійти

ФПУnews

Увійти

ФПУnews
  • Європейським цінам – європейську зарплату
  • Профспілки вимагають парламентських слухань по газу і тарифам.
  • Житлові субсидії від держави – це радянський «собес»
  • Альтернатива високим цінам – високі зарплати!
  • Черга за субсидіями – це приниження для працівників!
  • Низькі зарплати – це гальмо розвитку країни!
  • Заможні працівники – сильна держава!
  • РОБОТУ! ЗАРПЛАТУ! ГІДНЕ ЖИТТЯ!
  • Людині праці – гідну зарплату, а не субсидії!

Добривні війни – дубль 2

18 квітня, 2017, 15:42

Перед Великоднем дуже цікаву інформацію оприлюднила Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі. Вона ухвалила рішення про проведення проміжного перегляду антидемпінгових заходів щодо імпорту в Україну нітрату амонію(аміачної селітри) походженням з Російської Федерації, та про проведення антидемпінгового розслідування щодо імпорту в Україну деякої карбамідо-формальдегідної продукції російського походження.

Введення антидемпінгових мит, вітчизняні виробники органічних добрив чекають ще з 2015 року. Адже після різкого підвищення цін на основну сировину – природний газ, українська продукція не може конкурувати з більш дешевою російською. Як наслідок – виробництво почало зупинятись.

Виробники, профспілкові комітети заводів, та Профспілка працівників хімічних та нафтохімічних галузей України неодноразово звертались до Кабінету міністрів та Президента України, з проханням не допустити знищення хімічної галузі. Адже без власних добрив, весь потужних агропромисловий комплекс країни попаде в залежність від закордонних постачальників – в першу чергу від Росії. А як вони поведуть себе, коли в України зникне власне виробництво – невідомо.

Виходячи з вищезгаданого, начебто це добра новина. Але, досить дивною в повідомленні комісії є наступна фраза: «буде вивчатися інформація та докази наявності демпінгу, шкоди та причинно-наслідкового зв’язку між ними». Чому це дивно? А тому:

наприкінці грудня 2016 року Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі прийняла рішення про введення антидемпінгових мит на російські мінеральні добрива. Воно повинно було вступити в силу з 28 лютого 2017 року. Але його відклали, до липня.

Тобто, зараз комісія буде знову вивчати інформацію та докази, які вже вивчала минулого року? Навіщо? Чи не легше взяти готове рішення, відкладене до липня, та ввести його в дію?

Тож, як сприймати це повідомлення комісії – як великодній подарунок для вітчизняних хіміків, чи як чергове знущання над ними, та спробу затягнути справу? Покаже час, якого, доречі, залишилось небагато. Бо, хімічна галузь України отримає шанс на виживання лише в тому разі, якщо мита будуть введені оперативно.дубль 2